Niwy lepsze od rezerw Gieksy [SKRÓT MECZU]

W meczu 2. kolejki katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej Niwy Brudzowice pokonały rezerwy GKS Gieksy Katowice 3:1.

Niwy świetnie rozpoczęły mecz. Już w 3. minucie prowadzenie gospodarzom dał Kamil Szydłowski. Zespół z Brudzowic przeważał w całej pierwszej połowie czego efektem były kolejne gole - ponownie Szydłowskiego w 30. minucie i 180 sekund później - Rafała Grunta. Mieliśmy prowadzenie 3:0 i takie utrzymało się do przerwy. Po przerwie do pracy wzięli się piłkarze rezerw Gieksy, a to przełożyło się na gola Szymona Krawczyka w 61. minucie. Gospodarze próbowali podwyższyć wynik z kontry, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Niwy 3:1. Zespół z Brudzowic plasuje się na trzecim miejscu w tabeli mając 6 punktów - tyle samo co lider - Ruch II Chorzów i wicelider - Sparta Katowice. GKS II Katowice zajmuje 8. miejsce (3 pkt.). W najbliższy weekend Niwy pojadą na mecz z RKS-em Grodziec (10. miejsce), a GKS II podejmie lokalnego rywala - Górnika Katowice (16. miejsce).

Niwy Brudzowice - GKS Gieksa II Katowice 3:1 (3:0)

Kamil Szydłowski 3., 30., Rafał Grunt 33. - Szymon Krawczyk 61.

Żółte kartki: Rafał Grunt, Paweł Lorencki, Karol Ciesielski (wszyscy Niwy) - Mirek Żebrowski (GKS)

Sędziowali: Kamil Kuban, Jakub Bałchanowski, Dmytro Potkalo (Podokręg Częstochowa)

Niwy Brudzowice: Wojciech Ciszewski - Igor Łukomski (46. Bartłomiej Milik), Karol Ciesielski (89. Sylwester Starzyński), Rafał Grunt, Dawid Wilk, Wojciech Góra, Bartłomiej Rybak, Michał Bała (65. Jakub Górniak), Paweł Lorencki (65. Kacper Baran), Kamil Szydłowski (85. Kim Jeongrok), Filip Bogacki (46. Kacper Kruk). Trener: Rafał Sadowski.

GKS Gieksa II Katowice: Patryk Kukulski - Robert Nowak, Mirek Żebrowski, Kacper Pietrzyk, Jakub Kantyka, Jakub Koseła (72. Michał Kopka), Szymon Zając (68. Piotr Trepka), Szymon Krawczyk, Wiktor Król (80. Kacper Zmysło), Kacper Filipiak, Kacper Grzebieluch. Trener: Mariusz Pańpuch.