Odrzanka Dziergowice przegrała ważny mecz i jest bliżej powrotu do A klasy

Mecz 29. kolejki opolskiej klasy okręgowej (grupa II) może okazać się kluczowy odnośnie ewentualnego spadku Odrzanki Dziergowice do A klasy. Niedzielny mecz "o sześć punktów" z LZS Ścinawa Nyska-Korfantów zespół z Dziergowic dotkliwie przegrał i spadł na (przed)ostatnie miejsce w lidze.

Do Dziergowic przyjechał rywal mający 3 punkty mniej od Odrzanki i od początku meczu było widać, że bardziej odnalazł się w boiskowych wydarzeniach. W końcu po 25 minutach przyjezdni objęli prowadzenie po golu Dejwida Jackowskiego. Do przerwy skromne prowadzenie gości nie przekreślało szans Odrzanki na końcowy sukces. Druga połowa okazała się jeszcze gorsza dla gospodarzy. W 68. minucie na 2:0 dla ekipy ze Ścinawy Nyskiej trafił Marcin Mroziński, a po chwili było już 3:0, gdy piłkę do bramki posłał Jacek Krzympiec. Na kwadrans przed końcem Odrzanka próbowała nawiązać jeszcze walkę, gdy gola zdobył Dawid Burda. Ostatecznie przyjezdni dobili Odrzankę w doliczonym czasie gry, a autorem trafienia był ponownie Jackowski. LZS Ścinawa Nyska-Korfantów wygrała w Dziergowicach 4:1 i zrównała się punktami z Odrzanką. Tabelę zamyka wycofany w przerwie zimowej Start Bogdanowice, a z drużyn jeszcze grających to Odrzanka zajmuje miejsce 17. (31 punktów). Tyle samo mają na koncie wyprzedzające ją zespoły Włókniarza Kietrz i właśnie Ścinawy Nyskiej. Wyżej plasuje się jeszcze Atom Grądy (32 pkt.) i Czarni Otmuchów (34 pkt.). Liderem jest Pogoń Prudnik (66 pkt.).

LZS Odrzanka Dziergowice - LZS Ścinawa Nyska-Korfantów 1:4 (0:1)
Dejwid Jackowski 25., 90.+2., Marcin Mroziński 68., Jacek Krzympiec 71.

Żółta kartka: Przemysław Bej (LZS Ścinawa Nyska-Korfantów)

Odrzanka: Piotr Kwaśniewski - Dawid Jendrysik, Krystian Walosek, Piotr Makowiak (70. Michał Rudzok), Adam Wróbel, Michał Pendzich (46. Dawid Burda), Kamil Niemiec (90.+6. Rafał Musioł), Stanisław Wróbel (90.+6. Kacper Frydrych), Oskar Gacka, Jakub Wolf, Maciej Borysiuk. Trener: Stanisław Wróbel.

Ścinawa Nyska: Mariusz Stolarczyk - Marek Krzympiec, Damian Nowacki, Szymon Smolnicki (57. Patryk Luda), Przemysław Bej, Patryk Dziony, Dejwid Jackowski, Gracjan Suduł, Tymoteusz Kasprzak (46. Tomasz Bej), Jacek Krzympiec, Marcin Mroziński. Trener: Mariusz Półchłopek.