Osłabiona Sparta wywalczyła w Gliwicach remis [WIDEO]

W meczu 8. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Piast II Gliwice zremisował na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:1.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 19. minucie po dużym błędzie bramkarza Piasta. Podczas rozgrywania piłki podał ją prosto do zawodnika gości, który nie miał problemów ze strzeleniem gola. Strzelcem był Igor Buchta. W pierwszej połowie miała miejsce jeszcze jedna kluczowa dla losów spotkania sytuacja. Toya Nakajima wychodząc na czystą pozycję, był faulowany przez zawodnika Sparty Błażeja Porębskiego. Sędzia pokazał zawodnikowi gości czerwoną kartkę.

Podczas gry w przewadze rezerwy Piasta Gliwice zaczęły stwarzać coraz więcej sytuacji bramkowych. W 57. minucie spotkania Oskar Leśniak strzelił wyrównującą bramkę. Do końca spotkania obie drużyny stworzyły sobie po dwie bardzo dogodne sytuacje strzeleckie, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce Piast II Gliwice zagra na wyjeździe z drużyną Szombierki Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie Szczakowiankę Jaworzno.

Piast II Gliwice - Sparta Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: Oskar Leśniak 57. - Igor Buchta 19.

Sędziowali: Wojciech Szczurek, Marcin Stoń, Łukasz Glądys (KS Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Dominik Świetlicki, Jakub Skupień (Piast II Gliwice) - Aleksander Januszkiewicz, Kamil Łączek (Sparta Katowice).

Czerwona kartka: Błażej Porębski (Sparta Katowice).

Piast: Bartłomiej Jelonek - Piotr Liszewski (46. Jakub Cembala), Dominik Świetlicki, Wiktor Figołuszka (78. Bartłomiej Pankowski), Justin Daniel, Adam Kaleta (46. Jakub Skupień), Wojciech Kędziora, Sebastian Dulęba, Oskar Leśniak, Toya Nakajima, Radosław Kruppa. Trener: Maciej Szmatiuk.

Sparta: Bartosz Kucharski - Błażej Porębski, Igor Buchta (72. Michał Szczyrba), Paweł Mazurek (72. Piotr Mielcarz), Kamil Bętkowski (38. Camilo Torres), Mateusz Wawoczny, Kamil Łączek, Sebastian Sarzała, Aleksander Januszkiewicz (64. Mateusz Mazurek), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (64. Kamil Witkowski). Trener: Grzegorz Goncerz.