Pechowa niedziela Stali [WIDEO]

W meczu 12. kolejki piłkarskiej klasy B (grupa Racibórz) Stal Kuźnia Raciborska przegrała na własnym boisku z LKS-em Gamów 1:3.

Pierwsza bramka meczu padła w 18. minucie, a strzelcem gola był Jakub Przybyła. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w bramce. Kolejny gol był dziełem gospodarzy. W 32. minucie meczu Adam Szczypka wykorzystał rzut karny i było 1:1. W 40. minucie spotkania LKS Gamów wykonywał rzut rożny i po raz drugi świetnie zachował się Jakub Przybyła, który wyprowadził gości na prowadzenie. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Druga część gry rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Zemściło się to w 67. minucie kiedy to Rafał Wilczek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie gości. Gospodarze dążyli do strzelenia bramki kontaktowej, jednak tego dnia mieli bardzo słabą skuteczność.

W następnej kolejce Stal Kuźnia Raciborska zagra na wyjeździe z drużyną Zgoda Zawada Książęca, a LKS Gamów będzie podejmował u siebie LKS Owsiszcze.

Stal Kuźnia Raciborska - LKS Gamów 1:3 (1:2)

Bramki: Adam Szczypka 32. - Jakub Przybyła 18., 40., Rafał Wilczek 67.

Sędziowali: Andrei Usik, Krzysztof Urbanek, Leszek Węglorz (KS Racibórz).

Żółte kartki: Wojciech Kilian, Robert Telma, Mateusz Kijas, Andrzej Szczypka (Stal Kuźnia Raciborska).

Czerwona kartka: Wojciech Kilian (2 ż.k. Stal Kuźnia Raciborska).

Stal: Adam Bukański - Mateusz Kijas (85. Krzysztof Wramba), Damian Hareńczuk (70. Mateusz Grzesik), Adam Szczypka (60. Andrzej Szczypka), Patryk Rybczyński, Robert Telma (70. Adam Małkowski), Wojciech Kilian (60. Michał Matulka), Maciej Borysiuk, Aleksander Lach, Aleksander Biront, Marcin Hómin. Trener: Mateusz Grzesik.

LKS: Roman Wilczek - Dawid Wilczek, Dawid Szwetka, Tomasz Drążek, Jakub Przybyła, Marcin Wilczek, Grzegorz Wytrzymały, Rafał Wilczek (96. Daniel Krybus), Michał Kowalowicz (93. Tomasz Jegliczka), Rafał Strzeduła, Marcin Neukirch (85. Martin Pendziałek). Trener: Jakub Olbrich.