Pierwszy mecz dla Szczakowianki [WIDEO]

W sobotę na stadionie Szczakowianki Jaworzno rozegrano pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi (gr. 3). Miejscowa Szczakowianka, czyli mistrz 4 ligi (gr. 1) podejmował mistrza gr. 2 - Unię Turza Śląska. Po 90 minutach mamy prowadzenie zespołu z Jaworzna 2:1.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Obie drużyny się badały i sprawdzały możliwości swojego rywala. W zasadzie poza żółtymi kartkami to warto było odnotować tylko jedno zagrożenie jakie stworzyli przyjezdni.

Po przerwie mecz się zdecydowanie ożywił. Zaraz na początku 2 połowy prowadzenie drużynie z Turzy Śląskiej dał Mateusz Danieluk. Unia przeważała na boisku i tworzyła kolejne sytuacje. Gdyby tylko była lepsza skuteczność, a Szczakowianka nie miałaby dobrego bramkarza, to mogło być 2, 3, a nawet 4:0 dla Unii z Turzy Śląskiej. Z czasem śmielej zaczęli atakować gospodarze, a stało się to po tym jak na boisko wszedł Jakub Sewerin. To właśnie ten zawodnik na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry dał remis miejscowym. Sewerin dał jeszcze raz znać o sobie w 87. minucie spotkania, gdy drugi raz ulokował piłkę w bramce turzan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla Szczakowianki Jaworzno. Już w środę o godz. 18:00 na stadionie w Turzy Śląskiej odbędzie się drugi mecz, który już definitywnie rozstrzygnie kto w przyszłym sezonie zagra w 3 lidze.

JSP Szczakowianka Jaworzno - KS Unia Turza Śląska 2:1 (0:0)

Jakub Sewerin 80., 87. - Mateusz Danieluk 51.