Pniówek-74 ograł Starowice [WIDEO]

W meczu 6. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z LZS-em Starowice 2:0.

Pierwsza połowa była typowym meczem walki, o czym może świadczyć aż pięć żółtych kartek (dwie dla osób ze sztabu szkoleniowego gości). Obie drużyny próbowały stwarzać sytuacje bramkowe, jednak w pierwszej części gry bramek zabrakło.

Gole padły w drugiej połowie spotkania. W 71. minucie sprytem w polu karnym wykazał się Damian Warnecki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 80. minucie było 2:0 dla Pniówka.  Dawid Hanzel wykorzystał idealne dogranie z lewej strony boiska i pewnie umieścił piłkę w siatce gości. LZS Starowice mógł strzelić bramkę kontaktową, jednak za każdym razem dobrze w bramce spisywał się Patryk Zapała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z drużyną LKS Goczałkowice Zdrój, a LZS Starowice będzie podejmował u siebie rezerwy Rakowa Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - LZS Starowice 2:0 (0:0)

Bramki: Damian Warnecki 71., Dawid Hanzel 80.

Sędziowali: Jakub Kwinto, Krzysztof Stępień, Jakub Szymczak (KS Wrocław).

Żółte kartki: Adrian Dąbrowski (Pniówek-74 Pawłowice) - Bartosz Zychowicz, Piotr Chodziutko, Jan Jędrychowski, Jacek Gurgul, Michał Omieciński (wszyscy LZS Starowice).

Pniówek: Patryk Zapała - Kamil Szymura, Kamil Glenc, Dawid Morcinek (50. Przemysław Szkatuła), Mateusz Szatkowski, Adrian Dąbrowski (46. Michał Płowucha), Piotr Trąd (64. Kamil Spratek), Dawid Ciszewski (64. Dawid Weis), Dawid Hanzel (83. Jakub Kasperowicz), Kamil Herman, Damian Warnecki. Trener: Kamil Rakoczy.

Starowice: Piotr Kowalczyk - Dabo Abulai Calaban (61. Dawid Rudnik), Piotr Chodziutko, Kacper Grądowski, Kacper Dachnowski (61. Michał Skowron), Adam Setla, Leszek Nowosielski (75. Julian Trochanowski), Jakub Czajkowski, Jacek Gurgul (75. Michał Wróbel), Bartłomiej Rakowski, Bartosz Zychowicz (52. Krystian Kowalczyk). Trener: Jakub Reil.