Pniówek-74 skuteczniejszy [ZDJĘCIA I WIDEO]

W meczu 5. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska przegrała na własnym boisku z drużyną Pniówek-74 Pawłowice 1:2.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu stworzyli zawodnicy gospodarzy, jednak po strzale głową piłka trafiła w słupek bramki. W 25. minucie spotkania goście zdobyli pierwszą bramkę. Mateusz Szatkowski sfinalizował składną akcję gości i z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki. W 38. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Sławomir Musiolik i sam poszkodowany wyrównał wynik spotkania na 1:1. Do końca pierwszej części meczu bramki nie padły.

W drugiej części spotkania bliżej strzelenia kolejnego gola byli gospodarze, jednak znów na drodze do radości stanął słupek. W 83. minucie spotkania goście uzyskali rzut karny po faulu bramkarza Unii. Pewnym strzelcem bramki był Przemysław Szkatuła. Unia dążyła do wyrównania, jednak tego dnia bramki już nie padły.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa, a Pniówek-74 Pawłowice będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska - Pniówek-74 Pawłowice 1:2 (1:1)

Bramki: Sławomir Musiolik 38. - Mateusz Szatkowski 25., Przemysław Szkatuła 83.

Sędziowali: Mariusz Goriwoda, Bartosz Słysz, Artur Grzesiuk (KS Gliwice).

Żółte kartki: Marcin Musioł (Unia Turza Śląska) - Jakub Kasperowicz, Przemysław Szkatuła, Dawid Hanzel, Aleksander Mużyłowski (wszyscy Pniówek-74 Pawłowice).

Unia: Marcin Musioł - Mikołaj Polczyk, Sławomir Musiolik (62. Wojciech Wenglorz), Michał Mazur (80. Paweł Staniczek), Przemysław Brychlik, Michał Gałecki (70. Mateusz Danieluk), Szymon Jary, Arkadiusz Woś (62. Natan Wysiński), Patryk Witkowski (80. Dominik Klimkiewicz), Tomasz Krężelok, Mateusz Bodzioch. Trener: Marek Hanzel.

Pniówek: Patryk Zapała - Kamil Szymura (58. Michał Płowucha), Jakub Szczęch (91. Oskar Skrzyniarz), Kamil Glenc, Mateusz Szatkowski (87. Piotr Trąd), Przemysław Szkatuła, Jakub Kasperowicz (46. Kamil Herman), Adrian Dąbrowski, Dawid Ciszewski (46. Dawid Morcinek), Dawid Hanzel, Damian Warnecki. Trener: Aleksander Mużyłowski.