Pniówek pokonał Górnika II i wylądował na pudle w 3 lidze [WIDEO]

W meczu 10. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z rezerwami Górnika Zabrze 3:2.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście, jednak piłka trafiła w obramowanie bramki Pniówka. W 14. minucie spotkania rezerwy Górnika objęły prowadzenie. Aleksander Tobolik wykorzystał sytuację sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później Dawid Hanzel wykorzystał błąd przy rozegraniu piłki defensora gości i wyrównał stan meczu. W pierwszej części gry więcej bramek nie padło, choć goście po jednym ze strzałów znów trafili w słupek bramki.

W 50. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Dawid Hanzel pewnie wykorzystał jedenastkę. W 84. minucie Pniówek po raz kolejny otrzymał rzut karny. Tym razem skutecznym egzekutorem był Dawid Weis. Rezerwy Górnika zdołały odpowiedzieć jeszcze jedną bramką. W 88. minucie Dawid Niedźwiedzki wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i celnym strzałem z dalszej odległości umieścił piłkę w bramce. Tego dnia sędzia pokazał, aż jedenaście żółtych kartek.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Górnik II Zabrze będzie podejmował u siebie Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - Górnik II Zabrze 3:2 (1:1)

Bramki: Dawid Hanzel 17., 50., Dawid Weis 84. - Aleksander Tobolik 14., Dawid Niedźwiedzki 88.

Sędziowali: Maciej Kuropatwa, Grzegorz Szymanek, Jakub Figler (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Kamil Herman, Kamil Szymura, Dawid Ciszewski, Dawid Hanzel, Jakub Kasperowicz (wszyscy Pniówek-74 Pawłowice) - Mateusz Mikulski, Oleh Trubnikov, Adrian Dziedzic, Mateusz Pawlak, Marcin Wójcik, Arkadiusz Przybyła (wszyscy Górnik II Zabrze).

Pniówek: Patryk Zapała - Piotr Topolewski (70. Filip Lachendro), Kamil Glenc, Kamil Szymura, Przemysław Szkatuła, Kamil Herman (46. Jakub Kasperowicz), Kamil Spratek (46. Dawid Weis), Tomasz Musioł, Mateusz Szatkowski (79. Michał Płowucha), Damian Warnecki (64. Dawid Ciszewski), Dawid Hanzel. Trener: Kamil Rakoczy.

Górnik II: Kamil Soberka - Mateusz Pawlak, Jakub Pochcioł, Maksymilian Gandziarowski, Mateusz Mikulski (46. Norbert Barczak), Aleksander Tobolik (77. Dawid Niedźwiedzki), Oleh Trubnikov (58. Miłosz Rogula), Adrian Dziedzic, Marcin Wodecki, Mateusz Kulig (83. Cyprian Włodarczyk), Krzysztof Kolanko. Trener: Arkadiusz Przybyła.