Pniówek rozgromił beniaminka. Weis z pięknym golem [WIDEO]

W meczu 8. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z Odrą Bytom Odrzański 6:2.

Pierwsza bramka padła w 25. minucie spotkania. Dawid Weis wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i umieścił piłkę w siatce gości. Ten sam zawodnik popisał się przepięknym strzałem w 36. minucie meczu i trafił w samo okienko bramki Bartosza Szafera. Golkiper gości był w tej sytuacji bez szans. Dwie minuty później goście zdołali odpowiedzieć bramką kontaktową. Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Konrad Grzymisławski i piłka trafiła do siatki. W pierwszej połowie gry więcej bramek nie padło.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, ponieważ już w 49. minucie Przemysław Szkatuła pewnie wykorzystał rzut karny. W 67. minucie Pniówek strzelił czwartą bramkę. Strzelcem gola był Maciej Kolasa, który wykorzystał piękną akcję gospodarzy. W 81 i 82. minucie gospodarze zadali ostateczne ciosy przyjezdnym. Dwie bramki z bliskiej odległości zdobył Dawid Hanzel. Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć jedną bramką (Gabriel Draczyński). Ponadto bramkarz gospodarzy Patryk Zapała popisał się świetną obroną rzutu karnego. Pniówek-74 Pawłowice zainkasował pewne trzy punkty, wygrywając 6:2.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski, a Odra Bytom Odrzański będzie podejmować u siebie Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - Odra Bytom Odrzański 6:2 (2:1)

Bramki: Dawid Weis 25., 36., Dawid Hanzel 81., 82., Przemysław Szkatuła 49., Maciej Kolasa 67. - Konrad Grzymisławski 38., Gabriel Draczyński 86.

Sędziowali: Bartosz Owsiany, Paweł Jałowiec, Oliwier Nadolny (KS Opolski ZPN).

Żółte kartki: Kamil Glenc (Pniówek-74 Pawłowice) - Damian Koppenhagen, Miłosz Jóźwiak, Kacper Dworak, Bartosz Szafer, Sebastian Żukowski, Gabriel Draczyński (wszyscy Odra Bytom Odrzański).

Pniówek: Patryk Zapała - Kamil Szymura, Dawid Weis, Kamil Glenc (46. Maciej Kolasa), Damian Warnecki (46. Mateusz Szatkowski), Przemysław Szkatuła, Jakub Kasperowicz (68. Piotr Trąd), Adrian Dąbrowski (46. Dawid Ciszewski), Dawid Hanzel, Kamil Herman (82. Filip Lachendro), Tomasz Musioł. Trener: Aleksander Mużyłowski.

Odra: Bartosz Szafer - Wiktor Wawrzyniak (69. Przemysław Siudak), Dawid Cieśla, Konrad Grzymisławski, Miłosz Jóźwiak (61. Wiktor Kobiela), Damian Stachurski, Sebastian Żukowski (61. Yevhenii Belych), Damian Koppenhagen, Yauheni Semianchuk, Maciej Urbański (46. Bartosz Skiba), Mikołaj Zięba (46. Gabriel Draczyński). Trener: Maciej Górecki.