Polonia rozegrała błyskawiczną końcówkę w Drogomyślu [SKRÓT MECZU]

Bardzo dobrze spisujący się beniaminek 4 ligi - Błyskawica Drogomyśl podejmował u siebie jeszcze lepiej grającą drużynę z Łazisk Górnych. W meczu 7. kolejki gospodarze musieli przeżyć pierwszą porażkę na swoim stadionie w 4 lidze i to w dosyć bolesny sposób.

W Drogomyślu obserwowaliśmy bardzo ciekawy mecz obfitujący w mnóstwo sytuacji podbramkowych. Groźniejsza była Polonia Łaziska Górne, ale nie potrafiła tego przełożyć na prowadzenie z Błyskawicą. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyprowadzili błyskawiczną kontrę, a piłkę z bliska do siatki wpakował Damian Król. Do przerwy mieliśmy prowadzenie 1:0 dla gospodarzy. Ta sytuacja nieco podirytowała szkoleniowca z Łazisk, który po dyskusji z sędziami i odrobiną kabaretu ujrzał żółtą kartkę. W drugiej połowie akcje szły to z jednej, to z drugiej strony, ale gole nie padały. Po jednym ze strzałów gospodarzy piłka otarła się o poprzeczkę. A jak to bywa w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nadeszły ostatnie minuty spotkania i mieliśmy wyrównanie. Piłkę do bramki posłał Oliwier Buchczik, który przed momentem wszedł na boisko. To nie był koniec dramatu gospodarzy, bo w doliczonym czasie gry głową po rzucie rożnym Mikołaj Polczyk skierował piłkę do bramki i to Polonia Łaziska Górne prowadziła w Drogomyślu 2:1. Zwycięstwem gości zakończył się ten pojedynek dzięki czemu Polonia jest już na 2. miejscu w tabeli (17 pkt). Błyskawica spadła na miejsce 9. (9 pkt.). W 8. kolejce Błyskawica Drogomyśl pojedzie do Jasienicy, aby zagrać z Drzewiarzem, który wygrał pierwszy mecz w sezonie. Polonia podejmie u siebie LKS Czaniec (6. miejsce).

Błyskawica Drogomyśl - Polonia Łaziska Górne 1:2 (1:0)
Damian Król 39. - Oliwier Buchczik 90., Mikołaj Polczyk 90.+4.

Żółte kartki: Patryk Ułasewicz, Marcin Wysiński (obaj Błyskawica) - Piotr Mrozek (trener, Polonia).

Sędziowali: Wojciech Szczurek, Mateusz Oczkowski, Filip Nowakowski (Podokręg Bielsko-Biała)

Błyskawica Drogomyśl: Patryk Zapała - Marcin Jasiński, Mateusz Wowra, Mariusz Saltarius, Marcin Wysiński (56. Dawid Wałaski), Patryk Ułasewicz (83. Patryk Szołtys), Sebastian Rychlik, Damian Król (70. Mateusz Bawoł), Dominik Szczęch (85. Bartosz Szołtys), Bartłomiej Szołtys, Błażej Bawoł. Trener: Krystian Papatanasiu.

Polonia Łaziska Górne: Dawid Stambuła - Krzysztof Gersok, Mateusz Nowara, Patryk Widuch, Daniel Fabisiak, Bartosz Waśkiewicz, Kamil Uniejewski (56. Michał Staniucha), Nikolas Wróblewski, Piotr Osiecki (56. Artur Terbalyan), Piotr Załuski (87. Oliwier Buchczik), Mikołaj Polczyk. Trener: Piotr Mrozek.