Przegrany mecz z sąsiadem w tabeli [WIDEO]

W meczu 19. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska przegrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:3. Mecz został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim.

W pierwszej połowie spotkania zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście z Tarnowskich Gór. Już po 30. minutach spotkania Gwarek prowadził 2:0, by ostatecznie schodzić do szatni z trzybramkową zaliczką. Pierwsza bramka padła w 20. minucie spotkania, a strzelcem gola był Jakub Kaczmarek, który wykorzystał długie podanie z linii obronnej. Drugą bramkę zdobył Jakub Załucki, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Trzeci gol to dzieło Oliviera Lazara, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Unia odrabianie strat rozpoczęła dopiero w ostatnim kwadransie gry. W 76. minucie po ładnej akcji gola zdobył Patryk Witkowski. W 84. minucie Jakub Kuczera wykorzystał rzut karny i Unia traciła do gości już tylko jedną bramkę. Gospodarze mogli wyrównać, jednak w 86. minucie po strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Unii Aboubacar Conde (dwie żółte kartki).

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, a Gwarek Tarnowskie Góry będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska - Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (0:3)

Bramki: Patryk Witkowski 77., Jakub Kuczera 84. - Jakub Kaczmarek 20., Jakub Załucki 29., Olivier Lazar 36.

Sędziowali: Przemysław Burliga, Bartłomiej Górnik, Bartosz Słysz (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Michał Gałecki, Natan Wysiński, Aboubacar Conde, Michał Szymała, Jakub Kuczera, Wojciech Wenglorz (Unia Turza Śląska) - Adrian Dąbrowski, Paweł Rogala, Mateusz Rosół, Alan Lubaski, Błażej Czuban (Gwarek Tarnowskie Góry).

Czerwona kartka: Aboubacar Conde (Unia Turza Śląska).

Unia: Marcin Musioł - Marcel Wramba, Michał Szymała, Michał Mazur (57. Wojciech Wenglorz), Przemysław Brychlik, Michał Gałecki (46. Sławomir Musiolik (76. Bartosz Chęciński)), Natan Wysiński (61. Mateusz Cywka), Dominik Klimkiewicz, Patryk Witkowski, Aboubacar Conde, Mateusz Bodzioch. Trener: Dariusz Kłus.

Gwarek: Mateusz Rosół - Adrian Dąbrowski (78. Mateusz Flak), Michał Rakowiecki (73. Błażej Czuban), Mateusz Bąk (78. Michał Flak), Alan Lubaski, Jakub Załucki, Kacper Joachim, Kacper Będzieszak, Mateusz Letkiewicz, Olivier Lazar (65. Maciej Borycka), Jakub Kaczmarek (65. Paweł Rogala). Trener: Bartłomiej Cymerys.