Remis na zakończenie sezonu [WIDEO]

W meczu 30. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej (Racibórz-Rybnik) Unia Racibórz zremisowała na własnym boisku z Naprzodem 32 Syrynia 1:1.

Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie. Maciej Borysiuk wykorzystał zagranie z prawej strony boiska i umieścił piłkę w siatce. Już minutę później mogło być 2:0, ale zawodnik Unii nie trafił czysto w piłkę. W 8. minucie ekipa z Raciborza miała kolejną stuprocentową sytuację. Tym razem fatalnie przestrzelił Michał Hoffmann. Piłkarze gości przebudzili się dopiero po kwadransie. W 17. minucie mogli wyrównać, ale Daniel Szyra wygrał w sytuacji sam na sam. Bramkarz Unii po raz kolejny pokazał klasę w 27. minucie kiedy obronił techniczny strzał zawodnika Naprzodu. Pierwsza część była ciekawym widowiskiem i zakończyła się wynikiem 1:0.

Pierwsza groźna sytuacja w drugiej odsłonie meczu przyniosła bramkę dla gości. Jakub Odrozek zdecydował się na strzał, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. W 68. minucie Unia przeprowadziła kontrę i Denis Firla obronił strzał zawodnika gospodarzy. Gospodarze mieli w tym meczu więcej czystych sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Ostatni mecz sezonu zakończył się wynikiem 1:1.

Unia Racibórz zakończyła rozgrywki na 12. miejscu, z dorobkiem 36 punktów, a Naprzód 32 Syrynia uplasował się na 4. miejscu i zdobył 52 punkty.

Unia Racibórz - Naprzód 32 Syrynia 1:1 (1:0)

Bramki: Maciej Borysiuk 4. - Jakub Odrozek 61.

Sędziowali: Tomasz Szołtysek, Mirosław Lewandowski, Piotr Wach (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Damian Bugla, Bartosz Majszak (Naprzód 32 Syrynia).

Unia: Daniel Szyra - Maciej Borysiuk (79. Borys Kopeć), Ilya Cepurneac, Krzysztof Cerkowniak, Rafał Chałupiński, Kamil Duda, Michał Hoffmann (86. Tomasz Śmigowski), Maksymilian Musioł, Viktor Prykhodko, Gabriel Szotek, Jakub Ziemkiewicz (73. Jonatan Grygutis). Trener: Mirosław Pniewski.

Naprzód: Denis Firla - Damian Bugla (82. Rafał Lupa), Marcin Dzierżęga, Dawid Jankowski, Artur Kuczera, Maksym Lysun (87. Aleksander Pluta), Bartosz Majszak, Jakub Odrozek, Mateusz Sowa, Radosław Szpak, Wojciech Szpak. Trener: Bogdan Kałuża.