Loading...

Remis w przełożonym meczu [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek odbył się zaległy mecz 1. kolejki 3 ligi (gr. 3) pomiędzy Unią Turza Śląska, a Górnikiem II Zabrze. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w niedzielę, ale ze względu na obfite opady deszczu i zły stan boiska mecz przełożono na wtorek.

Powrót dla zespołu z Turzy Śląskiej do grona trzecioligowców pierwotnie okazał się gorzki. Mimo, że to turzanie jako pierwsi byli blisko zdobycia gola - trafienie w słupek, to rezerwy Górnika objęły prowadzenie. W 17. minucie piłkę do bramki posłał Dominik Szala. Wynik 1:0 dla Górnika II utrzymał się do przerwy. Początek drugiej połowy nie był lepszy dla gospodarzy. Rywale z Zabrza podwyższyli prowadzenie na 2:0, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Kulig. Trener Unii - Marek Hanzel wprowadził kilka zmian i wydaje się, że to był kluczowy moment spotkania. Najpierw Mateusz Bodzioch główkował w pole karne, a tam też głową do bramki piłkę posłał Natan Wysiński, który kilkanaście minut wcześniej wszedł na boisko. Na trzy minuty przed końcem doświadczony obrońca - Bodzioch wystąpił w roli głównej i to on także głową strzelił wyrównującego gola na 2:2. Pod koniec spotkania turzanie mogli strzelić bramkę na 3:2, ale Paweł Staniczek trafił w poprzeczkę. Analogicznie ten mecz mógł zakończyć się także zwycięstwem przyjezdnych, ale w bramce po strzale Górnika instynktownie zachował się Marcin Musioł. Na inaugurację zespoły z Turzy Śląskiej i Zabrza zapisały na swoje konto po jednym punkcie i plasują się w środku trzecioligowej tabeli. Liderem po pierwszej kolejce jest Raków II Częstochowa, który wysoko pokonał Stilon Gorzów Wielkopolski 5:0. W 2. kolejce Unia jedzie do Gwarka Tarnowskie Góry, który wygrał w pierwszym meczu na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 2:1. Natomiast Górnik II podejmie u siebie LZS Starowice Dolne, które w pierwszym spotkaniu sezonu zremisowały u siebie z Wartą Gorzów Wielkopolski 2:2. Turzanie na swoje boisko powrócą 19 sierpnia meczem ze spadkowiczem z II ligi - Górnikiem Polkowice.

Unia Turza Śląska - Górnik II Zabrze 2:2 (0:1)
Natan Wysiński 73., Mateusz Bodzioch 87. - Dominik Szala 17., Mateusz Kulig 57.

Żółte kartki: Patryk Witkowski, Wojciech Wenglorz, Oskar Wala, Dominik Klimkiewicz, Marcin Musioł (wszyscy Unia Turza Śląska) - Mateusz Kulig, Jakub Pochcioł, Mateusz Chmarek (wszyscy Górnik II Zabrze).

Czerwone kartki: brak

Sędziowali: Dominik Panek, Jakub Kopczyk, Grzegorz Szymanek (KS Śląski)

Unia Turza: Marcin Musioł - Przemysław Brychlik, Mateusz Danieluk (60. Natan Wysiński), Michał Gałecki (60. Sławomir Musiolik), Szymon Jary, Wojciech Wenglorz (85. Paweł Staniczek), Dominik Klimkiewicz (70. Michał Mazur), Patryk Witkowski (85. Arkadiusz Woś), Tomasz Krężelok, Mateusz Bodzioch, Oskar Wala. Trener: Marek Hanzel.

Górnik II Zabrze: Mateusz Jeleń - Maksymilian Gandziarowski, Jakub Pochcioł, Mateusz Kulig (62. Aleksander Tobolik), Marcin Wodecki (87. Cyprian Włodarczyk), Adrian Dziedzic (78. Iwo Świerkot), Mateusz Pawlak, Mateusz Chmarek (87. Dawid Niedźwiedzki), Norbert Barczak, Krzysztof Kolanko (78. Miłosz Rogula), Dominik Szala. Trener: Arkadiusz Przybyła.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI