Rezerwy mistrza Polski konkretniejsze [WIDEO]

W meczu 23. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska przegrała u siebie z rezerwami Rakowa Częstochowa 0:2. Mecz został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył młody zawodnik gości, Tobiasz Mras. W 27. minucie popisał się pięknym strzałem z dystansu i nie dał szans bramkarzowi Unii. Kolejne minuty nie obfitowały w sytuacje strzeleckie i obie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 0:1.

Już na początku drugiej połowy Unia Turza Śląska miała idealną sytuację do wyrównania. Jednak Piotr Strączek nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił). Kolejne minuty były pełne walki, czego efektem było kilka żółtych kartek dla zawodników obu ekip. Sędzia pokazał również czerwoną kartkę, a ukarany został trener bramkarzy Unii, Remigiusz Danel. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Rakowa zdobył Mateusz Głowiński i przypieczętował wygraną gości.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Lechią Zielona Góra, a Raków II Częstochowa będzie podejmował LZS Starowice Dolne. Unia Turza Śląska zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli, z dorobkiem 24 punktów. Raków II Częstochowa plasuje się na 17. miejscu i zdobył 20 punktów.

Unia Turza Śląska - Raków II Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Tobiasz Mras 27., Mateusz Głowiński 91.

Sędziowali: Maciej Węgrzyk, Łukasz Jakubski, Marcin Bochynek (Śląski ZPN).

Żółte kartki: Natan Wysiński, Dariusz Kłus, Przemysław Brychlik, Piotr Strączek (Unia Turza Śląska) - Adrian Gryszkiewicz, Patryk Jurczyński, Przemysław Oziębała, Fabian Gacek, Tobiasz Mras, Dawid Kucharczyk (Raków II Częstochowa).

Czerwona kartka: Remigiusz Danel (Unia Turza Śląska - trener bramkarzy).

Unia: Marcin Musioł - Mateusz Bodzioch, Michał Gałecki (68. Przemysław Brychlik), Piotr Groborz (68. Wojciech Wenglorz), Dominik Klimkiewicz (81. Bartosz Chęciński), Jakub Kuczera (60. Sławomir Musiolik), Piotr Strączek, Michał Szymała, Patryk Witkowski, Marcel Wramba, Natan Wysiński (81. Michał Mazur). Trener: Dariusz Kłus.

Raków: Muhamed Šahinović - Fabian Gacek (72. Mateusz Głowiński), Adrian Gryszkiewicz (46. Patryk Jurczyński), Oskar Krzyżak, Dawid Kucharczyk, Piotr Malinowski (81. Jakub Łukasiewicz), Kacper Masiak, Adam Mesjasz, Tobiasz Mras (90. Max Pawłowski), Piotr Nocoń, Kacper Nowakowski. Trener: Przemysław Oziębała.