Rotuz bliżej okręgówki po meczu w Studzionce

Dwóch wiceliderów w A klasach - bielskiej i tyskiej przystąpiło do rywalizacji o awans do klasy okręgowej. W pierwszym meczu w Studzionce wygrał Rotuz Bronów 2:0.

Cały sezon rozgrywania meczów aż nadszedł dla jednej z ekip czas na awans. Drugie miejsca w A klasach bielskiej i tyskiej daje szansę na grę w klasie okręgowej, ale najpierw trzeba wygrać dwumecz barażowy. W bielskiej A klasie i bezpośredni awans do okręgówki wywalczyła drużyna z Międzyrzecza (7 punktów przewagi nad Rotuzem Bronów), natomiast w tyskiej A klasie pierwsze miejsce i bezpośredni awans uzyskały rezerwy LKS Goczałkowice-Zdrój, które wyprzedziły Studzionkę aż o 17 punktów. W pierwszym meczu barażowym rozegranym w Studzionce lepiej zaprezentowali się goście, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie po golu Szymona Skęczka. Ten precyzyjnym płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Rotuz był stroną przeważającą, ale i Studzionka miała swoje sytuacje. Do przerwy mieliśmy wynik 1:0 dla ekipy z Bronowa. Dużo więcej działo się po przerwie. Posypały się żółte kartki m.in. za zdaniem sędziego próbę wymuszenia rzutu karnego. W końcu po jednej z kontr przyjezdni trafili do siatki po raz drugi, a tym razem piłkę do bramki posłał Dominik Zieliński, wykonując po strzelonej bramce salto. Mimo, że gospodarze do końca walczyli o kontaktowe trafienie, to ta sztuka tego dnia się nie udała. Rotuz Bronów przed niedzielnym rewanżem ma zaliczkę dwóch bramek i na ten moment jest dużo bliżej gry w klasie okręgowej w sezonie 2022/2023.

LKS Studzionka - Rotuz Bronów 0:2 (0:1)
Szymon Skęczek 4., Dominik Zieliński 74.

Żółte kartki: Kamil Szweda, Mateusz Habor, Karol Sodzawiczny (wszyscy Studzionka) - Szymon Skęczek, Jakub Mencnarowski, Bartłomiej Feruga, Marcin Zarychta (wszyscy Rotuz).

LKS Studzionka: Szymon Dunat - Aleksander Skipioł (60. Robert Dunat), Łukasz Orszulik, Kamil Szweda, Marek Skipioł, Mateusz Habor, Kajetan Idus (60. Marcin Konieczny), Karol Sodzawiczny, Marcin Czerwiński, Marcin Domin, Błażej Bączkiewicz. Trener: Karol Sodzawiczny.

Rotuz Bronów: Łukasz Krysta - Szymon Skęczek (89. Jakub Banet), Bartłomiej Świerkot (79. Krystian Cyroń), Mateusz Wronka (72. Klaudiusz Mencnarowski), Bartłomiej Bieńko, Dominik Zieliński, Bartłomiej Feruga, Jakub Mencnarowski, Dawid Pisarek, Paweł Sosna (82. Konrad Dzida), Marcin Zarychta. Trener: Jakub Kubica.