ROW wymęczył awans do półfinału [WIDEO]

W meczu 1/4 finału Pucharu Polski (Podokręg Rybnik) Górnik Radlin przegrał na własnym boisku z ROW-em 1964 Rybnik 0:1.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Więcej klarownych sytuacji stworzyła sobie ekipa z Rybnika, jednak zawiodła skuteczność pod bramką rywali.

W 55. minucie meczu padła pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka spotkania. Wprowadzony w przerwie Paweł Chłodek zdecydował się na strzał z 20 metra, a piłka wpadła do siatki tuż obok słupka. Górnik Radlin miał idealną sytuację do wyrównania, jednak zawodnik gospodarzy nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił). Goście wychodzili z groźnymi kontrami, dwie z nich przyniosły sytuacje stuprocentowe, jednak wynik nie uległ zmianie.

Sędzia pokazał w tym spotkaniu aż siedem żółtych kartek.

Górnik Radlin - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:0)

Bramka: Paweł Chłodek 55.

Sędziowali: Wiesław Grobelny, Seweryn Elsner, Izabela Kowalska-Cichos (KS Rybnik).

Żółte kartki: Antoni Peteja, Grzegorz Gojny, Remigiusz Postawka, Klaudiusz Szweda (wszyscy Górnik Radlin) - Kasjan Szewieczek, Paweł Mandrysz, Mateusz Papierok (ROW 1964 Rybnik).

Górnik: Kacper Kłopocki - Antoni Peteja, Michał Jaskólski, Daniel Chyczewski, Grzegorz Gojny (60. Remigiusz Postawka), Paweł Mitko (73. Bartosz Kuc), Kamil Olszewski (60. Jakub Lubszczyk), Patryk Kraszczyński, Aleksander Adam (85. Marcin Radiszewski), Szymon Szydłowski, Oliwier Podeszwa. Trener: Adrian Konieczny.

ROW: Wiktor Rusin - Mateusz Papierok, James David Ubong, Wiktor Piejak (46. Mateusz Rzeźnicki), Paweł Mandrysz (92. Krzysztof Porembski), Salvador Pryka (65. Jan Janik), Szymon Balcer, Tomasz Tomasik (46. Kacper Piekarski), Kasjan Szewieczek, Jakub Bębenek (57. Wiktor Machnica), Oskar Brzeziński (46. Paweł Chłodek). Trener: Dawid Jóźwiak.