Różowi lepsi w Sierakowicach

W meczu ostatniej 30. kolejki bytomsko-zabrzańskiej klasy okręgowej Start Sierakowice podejmował Sośnicę Gliwice.

Sierakowice, które plasują się w środku tabeli zmierzyły się z wyżej notowaną ekipą Sośnicy. Pierwsze 20 minut to zdecydowanie gra bezbarwna z obu stron. Później do głosu doszli zawodnicy Sośnicy i już panowali na boisku do samego końca z drobnymi wyjątkami. Prowadzenie Sośnicy w 25. minucie dał Marcin Kiełpiński, a chwilę później poprawił Jarosław Mizera i mieliśmy dwubramkowe prowadzenie gliwiczan. Przed przerwą Sośnica sprezentowała gospodarzom gola, gdy obrońca podał zbyt lekko do bramkarza. Z sytuacji skorzystał Mateusz Borys. Skromne prowadzenie do przerwy zespołu Sośnicy dawało nadzieję gospodarzom na korzystny wynik. W drugiej połowie jednak drużyna z Gliwic była jeszcze bardziej skuteczna. Na 3:1 podwyższył Paweł Barański z bliska pakując piłkę w okienko bramki. Następnie gospodarze pograli trochę w siatkówkę dwukrotnie zagrywając piłkę ręką w polu karnym. Obie jedenastki pewnie na gole zamienił Grzegorz Górka. Zwłaszcza tego drugiego gola zdobył w ciekawy sposób niczym kiedyś Antonin Panenka. Na koniec meczu padły jeszcze dwie bramki. Najpierw na 2:5 straty zmniejszył Jarosław Piewko, a w drugą stronę piłkę do bramki ponownie posłał Barański i mecz zakończył się zwycięstwem Sośnicy 6:2. Na 10 minut przed końcem obserwowaliśmy miłą uroczystość. Po siedmiu latach grania i trenowania Startu Sierakowice z klubem pożegnał się Marcin Wroński. Oba zespoły zrobiły szpaler, a na jego końcu czekał prezent w postaci koszulki z orzełkiem na piersi z numerem 7 i nazwiskiem Wroński. Sośnica Gliwice zajęła 4. miejsce, a Start Sierakowice 9. Pozycja tych ostatnich może się jeszcze zmienić na gorsze, bo reszta zespołów rozegra kolejkę w najbliższych dniach.

Start Sierakowice - Sośnica Gliwice 2:6 (1:2)

Mateusz Borys 39., Jarosław Piewko 84. - Marcin Kiełpiński 25., Jarosław Mizera 31., Paweł Barański 50., 89., Grzegorz Górka 67.-k., 78.-k.

Żółte kartki: Piotr Gliński (Start Sierakowice) - Łukasz Niemiec, Robert Leński (obaj Sośnica Gliwice)

Start: Krzysztof Pieszek - Jakub Sikora, Paweł Polak, Marek Kamiński, Piotr Gliński (86. Arkadiusz Nowak), Bartłomiej Paduch (62. Bartosz Blachut), Jarosław Piewko, Mateusz Borys, Marcin Wroński (80. Piotr Różowski), Bartosz Sopel, Łukasz Janczarek (52. Szymon Rosochacki). Trener: Marcin Wroński.

Sośnica: Damian Piekiełko - Adam Kureczko, Grzegorz Górka, Dastin Bartoszewicz, Paweł Barański, Wojciech Popiel, Stanisław Krawiec, Robert Leński, Marcin Kiełpiński, Łukasz Niemiec, Jarosław Mizera. Trenerzy: Łukasz Gad, Jakub Banasik.