Rozwój skuteczniejszy w derbach Katowic [WIDEO]

W meczu 5. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice przegrała na własnym boisku z Rozwojem Katowice 1:2.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice czekali aż do 40. minuty spotkania. Zawodnik Rozwoju Katowice Oliwier Kwiatkowski popisał się bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę i Bartosz Kucharski nie miał szans na obronę. Sparta próbowała wyrównać jeszcze w pierwszej części gry, jednak dwa groźne strzały okazały się niecelne.

Na początku drugiej połowy meczu lepsze sytuacje do strzelania bramki mieli gospodarze. Jednak raz nie wykorzystali sytuacji sam na sam, a drugim razem gości uratowała poprzeczka. W 62. minucie spotkania drugiego gola zdobył Rozwój. Olaf Baranowicz uderzył celnie zza pola karnego i Bartosz Kucharski musiał wyciągać piłkę z siatki. W 74. minucie zawodnik gospodarzy Piotr Nocoń uderzył z dalszej odległości i zdobył bramkę kontaktową. W ostatnim kwadransie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zdobyła drużyna Rozwoju Katowice.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z Ruchem Radzionków, a Rozwój Katowice będzie podejmował u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice - Rozwój Katowice 1:2 (0:1)

Bramki: Piotr Nocoń 74. - Oliwier Kwiatkowski 40., Olaf Baranowicz 62.

Sędziowali: Marcin Bielawski, Krzysztof Sikora, Robert Reguła (KS Katowice).

Żółte kartki: Camilo Torres, Bartłomiej Kędzierski, Piotr Nocoń, Sebastian Sarzała, Michał Szczyrba, Aleksander Januszkiewicz, Bartosz Kucharski (wszyscy Sparta Katowice) - Patryk Gembicki (Rozwój Katowice).

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Szary, Kamil Bętkowski (46. Piotr Nocoń), Mateusz Wawoczny (62. Michał Szczyrba), Camilo Torres, Kamil Łączek, Bartosz Chwila (46. Kamil Witkowski), Grzegorz Goncerz, Aleksander Januszkiewicz (74. Michał Hornik), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (65. Filip Bożek). Trener: Michał Chmielowski.

Rozwój: Bartosz Golik - Jakub Haładyń (82. Jakub Myśliwczyk), Oliwier Kwiatkowski, Igor Rogowski, Olaf Baranowicz (90. Mateusz Rzeszowski), Daniel Kaletka (89. Jan Ludwig), Mateusz Draga, Fabian Cieślar (78. Oliwier Jarosz), Wiktor Skroch, Mateusz Jastrzembski, Patryk Gembicki. Trener: Rafał Bosowski.