Rymer mocno przywittany w Krzanowicach

W meczu 24. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej KS 1905 Krzanowice podejmował na swoim stadionie Rymer Rybnik. Obie ekipy bronią się przed spadkiem z okręgówki. Dużo lepsi okazali się gospodarze wygrywając aż 5:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. Autorem pierwszego trafienia był Tomasz Wittek. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 30. minucie meczu. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Najpierw kontaktową bramkę dla Rymera zdobył Marcin Bober, a po chwili mogło być już 3:1 dla Krzanowic, ale rzut karny zmarnował Krzysztof Koliński. W tej sytuacji lepszy był Mateusz Łobaczewski. Jak strzelać gole pokazał Wittek, który pięć minut później skompletował hat-tricka i na tablicy mieliśmy 3:1 dla gospodarzy. Najciekawsze natomiast wydarzyło się w 84. minucie meczu. Sebastian Herber uderzył na bramkę ze swojej połowy, a piłka wpadła do siatki ponad rękoma Łobaczewskiego. Rybnicką drużynę w doliczonym czasie gry dobił Patryk Gorzawski i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla KS 1905 Krzanowice.

Krzanowice umocniły się na miejscu 14. (21 pkt.), a Rymer jest na pozycji 16. (17 pkt.)

KS 1905 Krzanowice - Rymer Rybnik 5:1 (2:0)
Tomasz Wittek 6., 30., 70., Sebastian Herber 84., Patryk Gorzawski 90.+4. - Marcin Bober 64.

Żółte kartki: Mateusz Okrent, Bartosz Dominik (obaj Krzanowice) - Kacper Matuszewski, Marcin Moskal (obaj Rymer).

KS 1905 Krzanowice: Adam Horny - Sebastian Herber, Mateusz Adamczyk, Bartosz Hryckiewicz, Bartosz Dominik, Dariusz Żurawik (86. Dominik Wyglenda), Mateusz Okrent (73. Kamil Koliński), Robert Niewiera, Krzysztof Koliński (86. Patryk Gorzawski), Dominik Czerepak, Tomasz Wittek (82. Mateusz Filip). Trener: Tomasz Makarski.

Rymer Rybnik: Mateusz Łobaczewski - Marcin Moskal, Szymon Plewka, Mateusz Ciepły (46. Dariusz Odon), Mateusz Morawa (88. Dawid Kotula), Kacper Matuszewski (75. Paweł Marszolik), Szymon Szydłowski, Marcin Bober, Dominik Kogut (88. Jakub Pielorz), Marko Vynnychok, Mateusz Marcol. Trener: Janusz Sobala.