Rzuty karne przesądziły o zwycięstwie Rzemiosła [WIDEO]

W meczu 11. kolejki piłkarskiej A klasy (grupa Opole V) drużyna Rzemiosło Dziewkowice wygrała na własnym boisku z Groszmalem Opole 2:1.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Obie drużyny próbowały stwarzać zagrożenie głównie po strzałach z dystansu oraz po stałych fragmentach gry. Do przerwy bramki nie padły.

Jednak już w 48. minucie spotkania goście objęli prowadzenie. Filip Gruchot dopadł do piłki odbitej przez bramkarza gospodarzy i umieścił ją w pustej bramce. Drużyna Rzemiosło Dziewkowice dążyła do wyrównania i cel udało się osiągnąć w 65. minucie meczu. Rzut karny wykorzystał Mateusz Ochwat. Kiedy mecz zbliżał się do końca, gospodarze otrzymali drugi rzut karny. Tym razem w 89. minucie meczu gola zdobył Mateusz Weiss.

Sędzia pokazał w tym spotkaniu aż 9 żółtych kartek.

W następnej kolejce Rzemiosło Dziewkowice zagra na wyjeździe z drużyną Chrząszcz Chrząszczyce, a Groszmal Opole uda się na mecz wyjazdowy z Jednością Rozmierka.

Rzemiosło Dziewkowice - Groszmal Opole 2:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Ochwat 65., Mateusz Weiss 89. - Filip Gruchot 48.

Sędziowali: Michał Najwer, Roman Hejna, Bartosz Moszek (Opolski ZPN).

Żółte kartki: Paweł Ochwat, Dawid Wastag, Adam Niesmak, Oskar Glapiak, Mateusz Weiss (wszyscy Rzemiosło Dziewkowice) - Jakub Wolny, Marcin Pietruszka, Filip Mętel, Kacper Kłosowski (wszyscy Groszmal Opole).

Rzemiosło: Krzysztof Lasończyk - Paweł Ochwat, Artur Maciocha, Robert Klencz, Dawid Wastag, Łukasz Cichon, Oskar Glapiak, Adam Niesmak, Mateusz Weiss, Daniel Hirsz, Mateusz Ochwat. Trener: Marcin Jys.

Groszmal: Mateusz Swendrowski - Daniel Bednarz, Tomasz Walczak (46. Kacper Kłosowski), Filip Gruchot, Tomasz Czmielewski, Jakub Wolny, Filip Mętel, Marcin Matuszek, Michał Pukowiec, Bartosz Bereś, Marcin Pietruszka. Trener: Łukasz Twardawa.