Sensacja blisko. Potrzebna była dogrywka

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN Iskra Małomice podejmowała na swoim stadionie Tęczę Homanit Krosno Odrzańskie. Iskra grając na co dzień w A klasie była blisko wyeliminowania rywala z klasy okręgowej. Ostatecznie po 90 minutach było 1:1, a w dogrywce swoją wyższość nad gospodarzami pokazała Tęcza wygrywając ostatecznie aż 5:1.

W meczu optyczną przewagę mieli wyżej notowani goście z Krosna Odrzańskiego, aczkolwiek gospodarze potrafili kilka razy zagrozić przyjezdnym. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, a pierwszy gol w meczu padł w 73. minucie spotkania i na prowadzenie wyszła drużyna z A klasy - Iskra Małomice. Autorem trafienia był Patryk Socha. Gdy wydawało się, że uda się dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadzili piłkarze Tęczy, a konkretnie Mariusz Wolbaum. W dogrywce ekipa z Krosna Odrzańskiego nie miała już litości dla gospodarzy i wygrała wysoko, bo aż 5:1. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Mariusz Wolbaum dwa razy kompletując hat-tricka oraz Kamil Adamów i Kamil Malczyk.

Do półfinału poza Tęczą Krosno Odrzańskie awansowali: Meprozet Stare Kurowo, Warta Gorzów Wielkopolski i Lechia Zielona Góra.

Iskra Małomice - Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie d. 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Patryk Socha 73. - Mariusz Wolbaum 88., 104., 108., Kamil Adamów 114., Kamil Malczyk 120.

Żółte kartki: Paweł Klemba, Konrad Drabko (obaj Iskra) - Kamil Adamów (Tęcza).

Iskra Małomice: Radosław Michalak - Paweł Klemba, Edwin Petluszewski, Damian Wypych, Dariusz Łojko, Artur Bruzdewicz, Konrad Drabko, Krystian Czura, Arkadiusz Gewerth, Piotr Najdek, Sebastian Potępa. Rezerwowi: Michał Sul, Kamil Radziszowski, Dawid Radziszowski, Jakub Wardziak, Patryk Socha, Kamil Slusarek, Kamil Mikita. Trener: Tomasz Den.

Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie: Semen Tsokur - Konrad Konopski, Kamil Adamów, Radosław Rakociński, Mariusz Wolbaum, Szymon Poźniak, Klaudiusz Krzal, Przemysław Maciąg, Patryk Szcześniak, Bartosz Piec, Dominik Kubas. Rezerwowi: Radosław Jackowiak, Kordian Krause, Kamil Malczyk. Trener: Karol Widerowski.