Silesia dopisała na swoje konto 3 oczka [WIDEO]

W meczu 14. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej (grupa śląska III) LKS Silesia Lubomia wygrała na własnym boisku z drużyną LKS Zameczek Czernica 2:1.

Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie drużyna gospodarzy. Po strzale z 20 metra piłka trafiła w poprzeczkę i goście mogli mówić o sporym szczęściu. W 25. minucie gry drużyna z Czernicy objęła prowadzenie. Emanuel Markiewicz zamknął akcję na długim słupku i umieścił piłkę w bramce. W 41. minucie Silesia Lubomia wyrównała. Wiktor Kampka otrzymał piłkę z lewej strony boiska i celnie uderzył po krótkim słupku bramki. Więcej goli w tej części gry nie padło.

W 52. minucie miała miejsce akcja, która zadecydowała o końcowym wyniku spotkania. Piłkarze gospodarzy rozgrywali atak pozycyjny, piłka trafiła do niepilnowanego Wiktora Kampki i ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Goście dążyli do wyrównania, jednak większość strzałów z dystansu mijała bramkę Kamila Kocura. Ostatecznie dwa trafienia Wiktora Kampki dały gospodarzom trzy punkty.

W następnej kolejce LKS Silesia Lubomia zagra na wyjeździe z Czarnymi Gorzyce, a LKS Zameczek Czernica będzie podejmować u siebie rezerwy GKS-u Jastrzębie.

LKS Silesia Lubomia - LKS Zameczek Czernica 2:1 (1:1)

Bramki: Wiktor Kampka 42., 52. - Emanuel Markiewicz 25.

Sędziowali: Janusz Mytych, Mateusz Kwiatkowski, Wojciech Kapkowski (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Jakub Habryka, Radosław Szpiech, Przemysław Warło (LKS Zameczek Czernica).

Silesia: Kamil Kocur - Kamil Biły, Kamil Elias, Bartosz Kalisz (60. Filip Kiełkowski), Wiktor Kampka, Mateusz Kondziołka, Dawid Lenart (70. Kacper Zysk), Dominik Mańkowski, Marek Mnich (75. Maciej Norek), Jan Pawelec (80. Kacper Kalisz), Mariusz Pawełek. Trener: Bartłomiej Socha.

Zameczek: Mateusz Mazur - Jakub Habryka, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok, Emanuel Markiewicz, Rafał Mazur, Radosław Olszyna, Wojciech Olszyna (73. Tobiasz Furgoł), Oliwier Sobik, Radosław Szpiech, Przemysław Warło. Trener: Tomasz Babuchowski.