Silesia Lubomia sensacyjnie pokonała Odrę Nieboczowy [ZDJĘCIA]

W meczu 22. kolejki raciborskiej A klasy doszło do starcia dwóch drużyn z gminy Lubomia. Liderująca w tabeli Odra Nieboczowy pojechała do Lubomi, gdzie przyszło jej zmierzyć się z piątą siłą ligi - Silesią Lubomia.

Derby gminy Lubomia zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Silesii. Pierwszy gol padł w 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Do piłki skierowanej w pole karne najszybciej doskoczył Dawid Lenart. Już w 14 minucie kolejny cios przyjęła ekipa z Nieboczów. Kamil Biły uderzył z dystansu i umieścił piłkę w bramce nad rękami interweniującego golkipera. Prowadzenie 2:0 po stronie gospodarzy to spore zaskoczenie bo zdecydowanym faworytem meczu był lider tabeli - Odra Nieboczowy. Przyjezdni starali się konstruować akcje, ale lepsze sytuacje na podwyższenie wyniku miała drużyna gospodarzy. Tuż przed przerwą Odra jeszcze bardziej przycisnęła rywala, ale efektu bramkowego nie było. Na przerwę piłkarze schodzili przy prowadzeniu Silesii 2:0.

Druga połowa to ataki na zmianę zarówno ze strony Lubomi jak i Nieboczów, ale mimo doskonałych sytuacji na zdobycie gola wynik pozostawał bez zmian. Pod koniec meczu sędzia odgwizdał rzut karny dla Silesii za zagranie piłki ręką. Pewnie strzał z jedenastu metrów na bramkę zamienił Kamil Biły dla którego było to drugie trafienie w meczu. Finalnie Silesia Lubomia pokonała Odrę Nieboczowy 3:0. Ekipa z Nieboczów nadal pozostaje liderem tabeli z dorobkiem 49 punktów. Tyle samo na koncie mają zespoły znajdujące się za jej plecami, czyli Przyszłość Rogów i Naprzód 32 Syrynia. Na miejsce czwarte awansowała Silesia Lubomia, która ma na koncie 9 punktów mniej.

Silesia Lubomia - Odra Nieboczowy 3:0 (2:0)

Dawid Lenart 10., Kamil Biły 14., 86.-k.