Silesia Lubomia urwała punkty faworytowi ze Świerklan

W meczu 27. kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej ostatnia w tabeli Silesia Lubomia była blisko wygranej z faworytem do awansu na poziom 4 ligi - Fortecą Świerklany. Ostatecznie mimo, że Silesia prowadziła już 2:0, mecz zakończył się remisem 2:2.

Od początku na boisku w Lubomi dominowała Forteca. Podopieczni Wojciecha Dzierżengi oddawali kolejne strzały, ale żaden nie stworzył na tyle zagrożenia, żeby objąć prowadzenie. To zrobiła Silesia, która w 33. minucie za sprawą Mateusza Kondziołki posłała piłkę do bramki. Niespodziewane prowadzenie to nie koniec, bo kilka minut później soczystym uderzeniem popisał się Filip Kiełkowski i mieliśmy 2:0. Kiełkowski na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej zastępując kontuzjowanego Oleksandra Shevelyukhina. Do przerwy Silesia prowadziła 2:0 i w drugiej połowie można było się spodziewać, że faworyt ze Świerklan ruszy do odrabiania strat. Kontaktową bramkę udało się zdobyć już po kilku minutach drugiej części spotkania. Dośrodkowania Macieja Kasprzaka z boku boiska nikt nie przeciął i piłka wpadła do bramki. 20 minut później Łukasz Staniek doprowadził do wyrównania i gospodarze mogli czekać na wyrok. Tak się nie stało i to Lubomia była bliżej strzelenia gola na wagę wygranej, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Dla piłkarzy z Lubomi to dobry wynik, niekoniecznie dla tych ze Świerklan, którzy stracili w ten weekend dwa punkty do liderującej Unii Racibórz. Unia (53 pkt) ma teraz 4 punkty przewagi nad drugimi w tabeli Raszczycami i Świerklanami. 5 oczek więcej od Krzyżanowic (1 mecz rozegrany mniej).

Silesia Lubomia - Forteca Świerklany 2:2 (2:0)

Mateusz Kondziołka 33., Filip Kiełkowski 39. - Maciej Kasprzak 54., Łukasz Staniek 74.

Żółta kartka: Leszek Romański (Lubomia)

Silesia: Leszek Romański - Kamil Rogalski, Oleksandr Shevelyukhin (36. Filip Kiełkowski), Michał Kolorz (75. Wiktor Kampka), Dawid Lenart, Adam Melc (63. Dawid Burek), Mariusz Pawełek, Marcin Szymiczek, Mateusz Kondziołka, Mariusz Adaszek, Kamil Biły. Trener: Mariusz Adaszek.

Forteca: Artur Oślislok, Paweł Szczeciński, Dawid Łyżwa, Łukasz Staniek, Damian Getler, Tomasz Steleblak, Wojciech Wikar (81. Kacper Suchan), Maciej Kasprzak, Kamil Gorzała (90. Paweł Oleś), Paweł Sudoł, Adrian Kopacz (68. Mikołaj Blaut). Trener: Wojciech Dzierżenga.