Silesia w kolejnej rundzie [WIDEO]

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski (Podokręg Racibórz) Silesia Lubomia wygrała na własnym boisku z Zameczkiem Czernica 3:0.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i nie przyniosła bramek. Obie drużyny kilkukrotnie zagrażały bramce przeciwnika, jednak defensywy spisywały się bez zarzutu.

Na pierwszą bramkę w meczu trzeba było czekać aż do 69. minuty. Wprowadzony w przerwie Dawid Lenart umieścił z bliska piłkę w siatce gości. Kolejny gol był również dziełem gospodarzy z Lubomi. Tym razem celnym strzałem z 17 metrów popisał się Kamil Biły. Trzy minuty później było już 3:0 dla gospodarzy. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Dawid Lenart, który popisał się silnym i celnym strzałem. Więcej bramek w spotkaniu nie padło i to Silesia Lubomia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Silesia Lubomia - Zameczek Czernica 3:0 (0:0)

Bramki: Dawid Lenart 69., 88., Kamil Biły 85.

Sędziowali: Stanisław Wieczorek, Jacek Myśliwiec, Mateusz Kocot (KS Racibórz).

Żółte kartki: Patryk Krzysztoń, Emanuel Markiewicz (Zameczek Czernica).

Silesia: Kamil Kocur - Bartosz Kalisz (46. Filip Kiełkowski), Michał Górny, Kamil Wolski (46. Wiktor Kampka), Maciej Norek (60. Kamil Elias), Jan Pawelec (78. Kacper Kalisz), Bartosz Stawarski, Dominik Mańkowski, Kacper Zysk (46. Kamil Biły), Robert Pawełek (46. Dawid Lenart), Kajetan Dyl (87. Szymon Grzybek). Trener: Damian Mikołowicz.

Zameczek: Tobiasz Furgoł - Oliwier Sobik (82. Adrian Garbas), Adrian Pieła, Rafał Ochojski (66. Patryk Krzysztoń), Krzysztof Łaciok, Jakub Habryka (76. Artur Łaciok), Szymon Węgrzyk, Wojciech Olszyna (77. Robert Graf), Emanuel Markiewicz, Przemysław Warło, Sebastian Markiewicz. Trener: Tomasz Babuchowski.