Sparta przegrała z liderem [WIDEO]

W meczu 3. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice przegrała u siebie z Unią Dąbrowa Górnicza 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się od ostrego zagrania Camilo Torresa, za które zawodnik obejrzał żółtą kartkę. W kolejnych minutach obie ekipy próbowały stworzyć sobie sytuacje strzeleckie, jednak defensywy spisywały się bez zarzutów. W 38. minucie spotkania bramkę dla gości zdobył Antoni Turczyński, który wykorzystał dobre dogranie z prawej strony boiska i z szóstego metra wpakował piłkę do bramki. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, choć goście w idealnej sytuacji trafili w słupek.

W drugiej połowie spotkania więcej korzystnych sytuacji stworzyła Unia. W 76. minucie goście zdobyli drugą bramkę za sprawą Rafała Jędrzejczyka, który zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w okienku bramki Sparty. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i goście zainkasowali trzy punkty.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z drużyną MKS Myszków, a Unia Dąbrowa Górnicza będzie podejmowała u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice - Unia Dąbrowa Górnicza 0:2 (0:1)

bramki: Antoni Turczyński 38., Rafał Jędrzejczyk 76.

Sędziowali: Krzysztof Szydłowski, Wojciech Zarzycki, Damian Książek (KS Bytom).

Żółte kartki: Camilo Torres, Paweł Mazurek, Kamil Witkowski, Aleksander Januszkiewicz (wszyscy Sparta) - Marcin Sierczyński, Igor Krzykowski, Oktawian Obuchowski (wszyscy Unia).

Sparta: Bartosz Kucharski - Paweł Mazurek (78. Filip Bożek), Kamil Łączek, Mateusz Mazurek (65. Michał Hornik), Camilo Torres, Kamil Bętkowski (63. Kamil Witkowski), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (46. Aleksander Januszkiewicz), Piotr Mielcarz (46. Michał Szczyrba), Bartosz Szary, Grzegorz Goncerz. Trener: Michał Chmielowski.

Unia: Aleksander Weber - Mateusz Kozłowski (69. Oktawian Obuchowski), Igor Krzykowski, Radosław Syguła, Sebastian Stefański (63. Rafał Jędrzejczyk), Antoni Turczyński (80. Józef Misztal), Łukasz Szczurek, Krzysztof Bąk, Marcin Sierczyński, Jakub Hat (78. Konrad Machalski), Marcin Mączka. Trener: Wojciech Białek.