Sparta przegrała z mistrzem jesieni [WIDEO]

W meczu 15. kolejki piłkarskiej IV ligi (grupa 1) Sparta Katowice przegrała na własnym boisku z Podlesianką Katowice 1:3.

Pierwszy kwadrans gry był wyrównany i obie ekipy próbowały przejąć inicjatywę w spotkaniu. Pierwszego gola w meczu zdobyła ekipa gospodarzy. W 26. minucie Mateusz Mazurek popisał się ładną akcją i pięknym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Sparcie Katowice. W kolejnych minutach goście zagrażali głównie po strzałach z dystansu, jednak bramkarz gospodarzy był na posterunku.

W 58. minucie gry goście wyrównali stan spotkania. Jacek Jarnot wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i umieścił piłkę w siatce. W 70. minucie miało miejsce wydarzenie, które z pewnością mocno wpłynęło na końcowy wynik. Camilo Torres (obrońca Sparty) otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Już dwie minuty później Bartosz Nowotnik silnym strzałem pokonał Bartosza Kucharskiego i goście wyszli na prowadzenie. W końcówce spotkania Jacek Jarnot wykończył ładny rajd Dawida Pasieki i ustalił wynik spotkania.

Był to ostatni mecz rundy jesiennej. Sparta Katowice uplasowała się na piątym miejscu, z dorobkiem 23 punktów. Podlesianka Katowice jest liderem i zdobyła 30 punktów.

Sparta Katowice - Podlesianka Katowice 1:3 (1:0)

Bramki: Mateusz Mazurek 26. - Jacek Jarnot 58., 89., Bartosz Nowotnik 72.

Sędziowali: Paweł Dziopak, Rafał Kalinowski, Jakub Osuch (KS Tychy).

Żółte kartki: Bartłomiej Kędzierski, Piotr Nocoń, Bartosz Szary, Camilo Torres, Damian Mikołowicz (wszyscy Sparta Katowice) - Sebastian Kopeć, Maciej Stachoń, Łukasz Winiarczyk (Podlesianka Katowice).

Czerwona kartka: Camilo Torres (2 ż.k. Sparta Katowice).

Sparta: Bartosz Kucharski - Igor Buchta (85. Aleksander Januszkiewicz), Grzegorz Goncerz, Bartłomiej Kędzierski (75. Bartosz Chwila), Kamil Łączek, Mateusz Mazurek, Piotr Nocoń, Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Camilo Torres, Mateusz Wawoczny (80. Kamil Bętkowski). Trener: Damian Mikołowicz.

Podlesianka: Artur Tomanek - Łukasz Grzeszczyk (90. Marcin Nawrot), Jacek Jarnot (90. Artur Taradaj), Sebastian Kopeć, Bartosz Nowotnik (80. Dawid Pasieka), Daniel Paszek, Marcin Rosiński, Szymon Sobierajewicz, Maciej Stachoń (59. Maciej Niesyto), Łukasz Winiarczyk, Przemysław Żemła. Trener: Dawid Brehmer.