Sparta przełamała serię remisów [WIDEO]

W meczu 12. kolejki piłkarskiej IV ligi (grupa 1) Znicz Kłobuck przegrał na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:2.

Sparta Katowice była faworytem spotkania i od początku to goście przejęli inicjatywę. Pierwszą bramkę strzelili jednak dopiero w 34. minucie gry, a do siatki trafił napastnik Grzegorz Goncerz. Gracze obu drużyn schodzili do szatni przy wyniku 0:1.

W 64. minucie gry gospodarze wykorzystali jedną z nielicznych sytuacji bramkowych. Dawid Korczak wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyrównał stan meczu. W 76. minucie Bartłomiej Kędzierski podał celnie do Grzegorza Goncerza i zawodnik gości pewnie umieścił piłkę w siatce. Więcej bramek w meczu nie padło i Sparta Katowice zdobyła trzy punkty.

W następnej kolejce Znicz Kłobuck zagra na wyjeździe z drużyną Szombierki Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie Zagłębie II Sosnowiec.

Znicz Kłobuck - Sparta Katowice 1:2 (0:1)

Bramki: Dawid Korczak 64. - Grzegorz Goncerz 34., 76.

Sędziowali: Krzysztof Szydłowski, Wojciech Zarzycki, Szymon Janicki (KS Bytom).

Żółte kartki: Abderrazzaq El Kessouati, Jakub Kabziński, Łukasz Kmieć, Mateusz Dylikowski, Adrian Pluta (wszyscy Znicz Kłobuck) - Kamil Łączek, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski, Bartosz Szary (wszyscy Sparta Katowice).

Znicz: Piotr Paliwoda - Bartłomiej Pałyga (75. Jakub Kosin), Karol Kasprzyk, Maciej Wolski, Jakub Kabziński (50. Mateusz Dylikowski), Bartosz Chłód, Abderrazzaq El Kessouati (35. Bartosz Sitek), Kyrylo Kaliedin, Denys Dushkin, Łukasz Kmieć, Sławomir Ogłaza (35. Dawid Korczak) Trener: Adrian Pluta.

Sparta: Bartosz Kucharski - Kamil Łączek, Camilo Torres, Bartosz Szary, Kamil Bętkowski (70. Filip Bożek), Mateusz Mazurek (63. Kamil Witkowski), Bartosz Sobotka, Mateusz Wawoczny (63. Michał Szczyrba), Bartłomiej Kędzierski (81. Bartosz Chwila), Grzegorz Goncerz, Igor Buchta (46. Paweł Mazurek). Trener: Damian Mikołowicz.