Sparta rozbiła gospodarzy w Myszkowie [WIDEO]

W meczu 4. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) MKS Myszków przegrał na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:6.

Już w 13. minucie meczu padła pierwsza bramka. Zawodnik Sparty Paweł Mazurek popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 25. minucie spotkania było 2:0 dla gości. Tym razem celny strzał oddał Bartłomiej Kędzierski. Wykorzystał on długie podanie z linii obrony i z narożnika pola karnego strzelił obok interweniującego bramkarza. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka. Tym razem gola kontaktowego strzelili gospodarze. W 36. minucie Alan Jaworski wykorzystał zamieszanie podbramkowe i umieścił piłkę w siatce.

W 67. minucie Sparta Katowice przeprowadziła kolejną akcję bramkową. Dobre podanie otrzymał Grzegorz Goncerz, który mocnym strzałem w długi róg dał trzecią bramkę gościom. W 77. minucie spotkania czwartą bramkę dla Sparty zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Filip Bożek. W 88. minucie meczu piątą bramkę dla ekipy z Katowic zdobył kolejny zmiennik, Mateusz Gąska. Piłkarz popisał się mocnym strzałem w długi róg i nie dał szans bramkarzowi MKS-u. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 1:6 ustalił Aleksander Januszkiewicz, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy.

W następnej kolejce MKS Myszków zagra na wyjeździe z drużyną Szombierki Bytom, a Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie Rozwój Katowice.

MKS Myszków - Sparta Katowice 1:6 (1:2)

Bramki: Alan Jaworski 36. - Paweł Mazurek 13., Bartłomiej Kędzierski 25., Grzegorz Goncerz 67., Filip Bożek 77., Mateusz Gąska 88., Aleksander Januszkiewicz 92.

Sędziowali: Dominik Panek, Konrad Sidrow, Miłosz Nicpoń (ZPN Śląsk).

Żółte kartki: Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Zachara, Przemysław Mizgała, Paweł Marchewka (wszyscy MKS Myszków) - Paweł Mazurek (Sparta Katowice).

MKS: Dawid Stambuła - Szymon Cuber (70. Dominik Górecki), Przemysław Mizgała, Mateusz Zachara (70. Roman Terbalyan), Patryk Wnuk, Dawid Szkudlarek, Wiktor Podolski, Dominik Marek (76. Kamil Skrzypiński), Paweł Marchewka, Bartłomiej Kulejewski, Alan Jaworski. Trener: Robert Majchrzak.

Sparta: Bartosz Kucharski - Paweł Mazurek, Kamil Łączek, Bartosz Chwila (56. Kamil Witkowski), Camilo Torres, Kamil Bętkowski (56. Aleksander Januszkiewicz), Piotr Nocoń (46. Mateusz Wawoczny), Bartłomiej Kędzierski (72. Filip Bożek), Bartosz Szary, Grzegorz Goncerz (81. Mateusz Gąska), Bartosz Sobotka. Trener: Michał Chmielowski.