Sparta wygrała w Siewierzu [WIDEO]

W II kolejce spotkań śląskiej IV ligi (gr. 1) Sparta Katowice wygrała w Siewierzu z tamtejszą Przemszą 2:1.

Spotkanie było bardzo ciekawe i toczone w szybkim tempie, mimo żaru lejącego się z nieba. Pierwsza połowa mimo wielu dogodnych sytuacji zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej połowy nieco zaiskrzyło pomiędzy obiema drużynami i sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Z resztą nie były to pierwsze napomnienia w tym meczu. W końcu pierwsi bramkę zdobyli goście. Dla Sparty trafienie zanotował Kamil Bętkowski. Ekipa z Katowic długo nie cieszyła się prowadzeniem, bo już minutę później wyrównał Dominik Chmielewski. Finalnie trzy punkty pojechały do Katowic, bo decydujący cios zadał doświadczony napastnik Sparty - Grzegorz Goncerz. Kolejne mecze już w najbliższy weekend. Przemsza pojedzie do Bytomia zmierzyć się z Szombierkami, a Sparta podejmie u siebie Unię Dąbrowa Górnicza, która zanotowała do tej pory dwa zwycięstwa.

Przemsza Siewierz - Sparta Katowice 1:2 (0:0)

Dominik Chmielewski 66. - Kamil Bętkowski 65., Grzegorz Goncerz 71.

Żółte kartki: Maciej Tora, Norbert Bębenek, Dominik Chmielewski, Maciej Wolny (wszyscy Przemsza) - Bartosz Szary, Camilo Torres, Bartosz Kucharski, Paweł Mazurek, Kamil Łączek (wszyscy Sparta).

Sędziowali: Sławomir Smaczny, Szymon Janicki, Wojciech Zarzycki (KS Bytom)

PRZEMSZA: Przemysław Popczyk - Szymon Przystalski, Maciej Tora, Dominik Chmielewski, Damian Adamiecki, Patryk Bartusiak, Norbert Bębenek (75. Jakub Borowski), Stanislav Zakharchenko, Marcel Peda, Patryk Timochina (87. Fabian Klama), Dawid Jarka (65. Maciej Wolny). Trener: Mateusz Mańdok.

SPARTA: Bartosz Kucharski - Paweł Mazurek, Kamil Łączek, Mateusz Mazurek (90.+5. Kamil Witkowski), Camilo Torres, Kamil Bętkowski (73. Maksym Hladczenko), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (79. Filip Bożek), Piotr Mielcarz, Bartosz Szary, Grzegorz Goncerz (86. Aleksander Januszkiewicz). Trener: Michał Chmielowski.