Sparta wygrała z Unią i pożegnała trenera [WIDEO]

W meczu 7. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice wygrała na własnym boisku z Unią Rędziny 3:2.

W pierwszej połowie spotkania stroną przeważającą byli gospodarze z Katowic. Udało się to udokumentować dopiero w 43. minucie spotkania, kiedy Kamil Bętkowski wykorzystał rzut wolny z 17 metra przed bramką Unii.

W 55. minucie było już 2:0 dla Sparty. Aleksander Januszkiewicz wykorzystał nieporadność w defensywie gości i wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Kowalczykiem. Osiem minut później spokój w polu karnym zachował Igor Buchta, zwiódł obronę gości i strzałem na pustą bramkę podwyższył prowadzenie ekipy z Katowic. Kiedy wydawało się, że jest po meczu, Unia Rędziny wróciła do gry. Goście w 77. oraz 80. minucie trafili do siatki Bartosza Kucharskiego. Unia miała znakomitą szansę na wyrównanie, ale po składnej akcji piłka trafiła w poprzeczkę. Sparta Katowice ostatecznie dowiozła wynik i zdobyła trzy punkty.

W poniedziałek 18 września klub poinformował, że zakończył współpracę z trenerem Michałem Chmielowskim oraz asystentem trenera Kamilem Androsiukiem. Rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z rezerwami Piasta Gliwice, a Unia Rędziny będzie podejmowała u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice - Unia Rędziny 3:2 (1:0)

Bramki: Kamil Bętkowski 43., Aleksander Januszkiewicz 55., Igor Buchta 63. - Arkadiusz Porochnicki 77., Piotr Andrzejewski 80.

Sędziowali: Marcin Kwiecień, Paweł Jakubowski, Kacper Kucharczak (KS Sosnowiec).

Żółte kartki: Dawid Niedbała, Tymoteusz Trzepizur, Robert Siuda (wszyscy Unia Rędziny).

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Szary (31. Paweł Mazurek), Błażej Porębski, Kamil Bętkowski (67. Michał Szczyrba), Mateusz Wawoczny (76. Piotr Mielcarz), Kamil Łączek, Grzegorz Goncerz (46. Michał Hornik), Aleksander Januszkiewicz (76. Piotr Nocoń), Bartosz Sobotka, Kamil Witkowski (67. Maksym Hladczenko), Bartłomiej Kędzierski (46. Igor Buchta). Trener: Michał Chmielowski.

Unia: Artur Kowalczyk - Szymon Kowalczyk, Sebastian Dobosz, Dawid Błasik, Marcel Przygodzki (46. Piotr Góralczyk), Włodzimierz Krajewski, Jakub Rumin (75. Igor Weżgowiec), Tymoteusz Trzepizur (46. Mariusz Przybylski), Dawid Niedbała (60. Arkadiusz Porochnicki), Marcel Nurek (46. Adrian Żabik), Oskar Krawczyk (46. Piotr Andrzejewski). Trener: Robert Siuda.