Sparta wypunktowała Myszków [WIDEO]

W meczu 19. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice wygrała na własnym boisku z MKS-em Myszków 4:0.

Mecz idealnie rozpoczął się dla drużyny Sparty, ponieważ już w 5. minucie bramkę zdobył Marcin Przybylski. W kolejnych minutach pierwszej połowy gospodarze byli stroną dominującą, jednak nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gości, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Gracze z Myszkowa dążyli do wyrównania. Blisko byli w 54. minucie, jednak Bartosza Kucharskiego uratował słupek. Między 72 oraz 79. minutą spotkania gospodarze całkowicie zdominowali przyjezdnych i zdobyli kolejne trzy bramki. Najpierw na piątym metrze bardzo dobrze zachował się Marcin Przybylski i zdobył drugą bramkę w meczu. Następne dwa trafienia dołożył snajper Sparty, Grzegorz Goncerz. Dzięki pewnej wygranej Sparta awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z Rozwojem Katowice, a MKS Myszków będzie podejmował Szombierki Bytom. Sparta Katowice zajmuje 2. miejsce w tabeli, z dorobkiem 35 punktów. MKS Myszków plasuje się na 9. miejscu i zdobył 24 punkty.

Sparta Katowice - MKS Myszków 4:0 (1:0)

Bramki: Marcin Przybylski 5., 72., Grzegorz Goncerz 73., 79.

Sędziowali: Bartosz Niewiadomski, Adrian Froehlich, Cezary Chlebowski (Śląski ZPN).

Żółte kartki: Bartosz Chwila, Bartosz Szary (Sparta Katowice) - Kamil Skrzypiński, Paweł Marchewka, Dominik Marek, Filip Krempa (MKS Myszków).

Sparta: Bartosz Kucharski - Grzegorz Goncerz (81. Kamil Bętkowski), Bartłomiej Kędzierski (64. Bartosz Chwila), Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek (81. Filip Bożek), Marcin Przybylski, Bartosz Sobotka (81. Kamil Witkowski), Bartosz Szary, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.

MKS: Dawid Stambuła - Jakub Haładyń, Alan Jaworski, Paweł Marchewka (82. Volodymyr Ivashevych), Dominik Marek, Przemysław Mizgała (72. Filip Krempa), Kamil Skrzypiński (46. Mateusz Uchroński), Dawid Szkudlarek (73. Bartłomiej Kulejewski), Roman Terbalyan, Patryk Wnuk, Mateusz Zachara (82. Bartłomiej Mazanek). Trener: Paweł Cygnar.