Stawinoga bohaterem Nędzy [WIDEO]

W meczu 4. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej (grupa Racibórz-Rybnik) LKS 1908 Nędza wygrał u siebie z Unią Racibórz 2:0.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak bramkarze nie dali się pokonać. Szczególnie groźne były strzały oddawane zza pola karnego.

W drugiej połowie spotkania jako pierwsi do siatki mogli trafić goście, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Oślizlok (Bartosz Barczyk obronił strzał). Warto dodać, że jedenastka była niesłusznie podyktowana.

W 71. minucie spotkania wynik meczu otworzył zawodnik gospodarzy, Mateusz Stawinoga. Wykorzystał on zagranie z lewej strony boiska, dopadł do piłki wybitej przez bramkarza i umieścił ją w bramce. W 84. minucie Mateusz Stawinoga zdobył drugą bramkę w meczu. Zawodnik wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych Unii i głową umieścił piłkę w siatce. Asystę zanotował bramkarz gospodarzy, Bartosz Barczyk. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i trzy punkty powędrowały do drużyny LKS 1908 Nędza.

W następnej kolejce LKS 1908 Nędza zagra u siebie z Naprzodem Czyżowice, a Unia Racibórz zagra na wyjeździe z Fortecą Świerklany.

LKS 1908 Nędza - Unia Racibórz 2:0 (0:0)

bramki: Mateusz Stawinoga 71., 84.

Sędziowali: Andrzej Gorzawski, Kamil Kubiak, Damian Krymiec (KS Rybnik).

Żółte kartki: Eliasz Rudek, Mateusz Stawinoga, Tomasz Wardęga, Szymon Paskuda, Michał Grzesik (wszyscy LKS 1908 Nędza) - Paweł Witt, Artur Elias (Unia Racibórz).

LKS: Bartosz Barczyk - Tomasz Wardęga, Rafał Kotala, Jan Suprewicz, Marcin Lukoszek, Mateusz Stawinoga (89. Arkadiusz Piotrowski), Dawid Fojcik, Michał Grzesik, Eliasz Rudek, Bartosz Popow (82. Filip Gembalczyk), Mariusz Frydryk (87. Jan Szczotka). Trener: Szymon Paskuda.

Unia: Daniel Szyra - Bogusław Sobek, Kamil Duda, Maksymilian Musioł, Artur Elias, Dawid Plizga, Paweł Witt (80. Michał Hoffmann), Adrian Kuczera, Michał Rutowicz (60. Viktor Prykhodko), Gabriel Szotek, Marcin Oślizlok. Trener: Dawid Plizga.