SWD Wodzisław Śląski zwycięsko odrabia zaległości

W zaległym meczu 15. kolejki spotkań 1. Ligi Kobiet SWD Wodzisław Śląski wygrał na swoim stadionie z Arini Resovią Rzeszów 3:1.

Pierwsza połowa w zasadzie mogłaby pójść do zapomnienia. Poza kilkoma akcjami na początku meczu nie działo się nic wartego uwagi. Pod koniec pierwszej połowy SWD objęło prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Roksanę Gulec. W drugiej połowie spotkanie było toczone na dużo lepszym poziomie, za tym też poszły kolejne bramki. Najpierw na 2:0 podwyższyła Patrycja Sarapata, następnie rywalki same skierowały piłkę do właśnej bramki, a konkretnie zrobiła to Klaudia Gajdur. Wodzisławianki oddały pod koniec meczu jedną bramkę, także pakując samobója, a na liście strzelczyń zapisała się Magdalena Dragunowicz. SWD Wodzisław wygrał 3:1 i awansował na 4. miejsce w tabeli (34 pkt). Wodzisławianki mają jeszcze jeden zaległy mecz ze Skrą Częstochowa. Liderem jest Pogoń Tczew (37 pkt.), a za jej plecami Hydrotruck Radom (36) i Stomilanki Olsztyn (36). Resovia jest piąta (33).

SWD Wodzisław Śląski - Arini Resovia Rzeszów 3:1 (1:0)
Roksana Gulec 44.-k., Patrycja Sarapata 66., Klaudia Gajdur 82.-sam. - Magdalena Dragunowicz 89.-sam.

Żółte kartki: Karolina Bednarz, Gabriela Kaput, Aleksandra Misiak, Wioletta Florek (wszystkie Arini Resovia)

SWD: Nadiia Chaika - Edyta Botor (70. Zuzanna Karwowska), Magdalena Dragunowicz, Katarzyna Rozmus (60. Paulina Zawadzka), Aneta Langosz, Patrycja Sarapata, Dominika Rosak (85. Zuzia Przeciszewska), Nicole Jendrzejczyk, Tetiana Hadada, Roksana Gulec, Katarzyna Jaszek. Trener: Marcin Ćwikliński.

Resovia: Alicja Barszcz - Karolina Kurasz (58. Wiktoria Mikrut), Magdalena Marszał, Klaudia Gajdur (85. Izabela Mroczka), Gabriela Kaput, Wioletta Florek, Karolina Bednarz, Martyna Strasińska (58. Iga Karpińska), Aleksandra Misiak, Paulina Harko (78. Wiktoria Bukowiec), Anna Puzio. Trener: Paweł Szurgociński.