Szalona końcówka meczu w Nieboczowach

To spora niespodzianka, bowiem zajmujący przed 18. kolejką spotkań raciborskiej A klasy przedostatnie miejsce w tabeli Buk Rudy pokonał wyżej notowanych gospodarzy - Odrę Nieboczowy 2:1.

Spotkanie przez 70 minut nudziło, a spadający z nieba śnieg tworzył usypiający nastrój. Ostatni kwadrans wynagrodził jednak stanie na mrozie garstce kibiców, aczkolwiek przebieg końcówki spotkania nie zadowolił tych fanów, którzy trzymali kciuki za gospodarzy. Prowadzenie w 73. minucie meczu przyjezdnym dał Patryk Hoinza, który 20 minut wcześniej wszedł na boisko. Gospodarze odpowiedzieli 9 minut później, a rzut wolny na bramkę zamienił doświadczony Wojciech Matuszek. Radość gospodarzy nie trwała długo bowiem 3 minuty później Rudy strzeliły zwycięskiego gola, a i tym razem piłkę do siatki posłał Hoinza. Buk Rudy zdobył trzy punkty i przesunął się o dwie pozycje do góry w tabeli raciborskiej A klasy. Odra Nieboczowy zajmuje 9. miejsce (19 pkt), a Buk Rudy 13. (17 pkt). Pozostałe drużyny A klasy nie rozgrywały meczu ze względu na zimowe warunki. Podokręg Racibórz zezwolił na rozegranie jednego meczu w Nieboczowach ponieważ obiekt posiada sztuczną nawierzchnię.

Kibiców na stadionie w Nieboczowach nie było zbyt wielu, więc łatwo można było dostrzec oglądającego to spotkanie znanego trenera Ryszarda Wieczorka (obecnie bez klubu, ostatnio KKS 1925 Kalisz i Odra Wodzisław Śląski).

Odra Nieboczowy - Buk Rudy 1:2 (0:0)

Wojciech Matuszek 82. - Patryk Hoinza 73., 85.