Towarzyskie zwycięstwo Górnika w Rydułtowach [WIDEO]

W meczu towarzyskim rozegranym w ramach 100-lecia Klubu Naprzód-23 Rydułtowy, gospodarze przegrali z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze 0:9.

W 3. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę z bliskiej odległości zdobył Michal Siplak. W 23. minucie kibice zaprezentowali efektowną oprawę z okazji 100-lecia istnienia Naprzodu-23 Rydułtowy. W pierwszej połowie spotkania więcej bramek nie padło, głównie dzięki świetnym interwencjom bramkarza Naprzodu. Ponadto Górnik Zabrze nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej części spotkania na boisku pojawił się m.in Lukas Podolski. W tej części worek z bramkami dla Górnika został rozwiązany. Goście strzelili aż osiem goli, w tym po dwie: Lukas Podolski, Damian Rasak i Daisuke Yokota. Po jednej bramce dołożyli Lawrence Ennali z rzutu karnego oraz Kamil Lukoszek. Szczególnej urody była druga bramka Podolskiego, który w swoim stylu posłał potężne uderzenie pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

Mecz rozgrywany był 2x30 minut.

Naprzód-23 Rydułtowy - Górnik Zabrze 0:9 (0:1)

Bramki: Daisuke Yokota 41., 57., Lukas Podolski 51., 56., Damian Rasak 55., 57., Michal Siplak 3., Lawrence Ennali 49., Kamil Lukoszek 59.

Sędziowali: Adam Kuczera, Radosław Szpiech, Karolina Konsek.

Żółte kartki: brak.

Naprzód: Dmytro Svintsitskyi - Kacper Gryboś, Grzegorz Brzoska, Daniel Janosz, Sebastian Pielczyk, Piotr Buliński, Szymon Gunia, Maciej Ligęza, Michał Janosz, Mateusz Kubiniok, Andrzej Piotrowski. Trener: Grzegorz Brzoska.

Ławka rezerwowych: Jakub Barciok, Kamil Mucha, Remigiusz Ciepły, Kacper Gołek, Fabian Baraniecki, Miłosz Molek, Paweł Kośmider, Kamil Szulczyk, Kewin Sodo, Paweł Idziak, Jakub Czediwoda, Kacper Świątek, Tomasz Koneczny, Jurii Svintsitskyi.

Górnik: Michał Szromnik - Boris Sekulić, Kostantinos Triantafyllopoulos, Rafał Janicki, Michal Siplak, Robert Dadok, Szymon Czyż, Dani Pacheco, Lawrence Ennali, Piotr Krawczyk, Mateusz Chmarek. Trener: Jan Urban.

Ławka rezerwowych: Daniel Bielica, Kryspin Szcześniak, Damian Rasak, Lukas Podolski, Paweł Olkowski, Kamil Lukoszek, Sebastian Musiolik, Felipe Nascimento, Mateusz Jeleń, Daisuke Yokota.