Triumf Sparty na Szczakowiance [WIDEO]

W meczu 24. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej Szczakowianka Jaworzno przegrała na własnym boisku ze Spartą Katowice 0:2.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny nie stworzyły sobie stuprocentowych sytuacji do strzelenia gola. Zagrożenie pojawiało się po stałych fragmentach gry, jednak większość strzałów była niecelna.

Druga połowa przyniosła więcej emocji. Już w 50. minucie gry goście z Katowic objęli prowadzenie. Strzelcem gola był Radosław Krzyśków, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Cztery minuty później znów zaatakowała Sparta, jednak bramkarz gospodarzy obronił sytuację sam na sam. W 74. minucie gry bardzo dobrze w polu karnym Szczakowianki zachował się Marcin Przybylski i zdobył drugą bramkę dla Sparty Katowice. Gospodarze nie stworzyli sobie w tym meczu klarownej sytuacji strzeleckiej i Sparta zasłużenie zdobyła trzy punkty.

W następnej kolejce Sparta Katowice będzie podejmowała u siebie drużynę Drama Zbrosławice, a Szczakowianka Jaworzno zagra na wyjeździe z Szombierkami Bytom.

Szczakowianka Jaworzno zajmuje 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem 23 punktów, a Sparta Katowice plasuje się na 4. miejscu i zdobyła 42 punkty.

Szczakowianka Jaworzno - Sparta Katowice 0:2 (0:0)

Bramki: Radosław Krzyśków 50., Marcin Przybylski 74.

Sędziowali: Adrian Kozieł, Wojciech Szczurek, Marcin Stoń (KS Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Dominik Małkowski, Artur Wąsik (Szczakowianka Jaworzno) - Bartosz Szary, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (Sparta Katowice).

Czerwona kartka: Artur Wąsik (Szczakowianka Jaworzno - trener).

Szczakowianka: Michał Jewuła - Mateusz Budak, Michał Chrabąszcz, Maciej Grudziński, Damian Hałatek (62. Mikołaj Gądek), Oleksandr Kotov, Arkadiusz Kowalczyk, Dominik Małkowski, Maciej Rydz (72. Piotr Zieliński), Dawid Skrzypiński, Paweł Szołtys (87. Mateusz Stachowicz). Trener: Dawid Karpiński.

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Chwila (46. Aleksander Januszkiewicz), Grzegorz Goncerz (85. Kamil Bętkowski), Bartłomiej Kędzierski, Radosław Krzyśków, Kamil Łączek, Paweł Mazurek (82. Igor Buchta), Marcin Przybylski, Bartosz Sobotka, Bartosz Szary (85. Camilo Torres), Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.