Trzy szybkie ciosy wyprowadzone po przerwie [WIDEO]

W meczu 15. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice wygrał na własnym boisku z rezerwami Rakowa Częstochowa 3:0.

Przed meczem faworytem była drużyna gospodarzy. Rezerwy Rakowa Częstochowa spisują się słabo w rundzie jesiennej i znajdują się w strefie spadkowej. Mimo to pierwsze trzy groźne sytuacje stworzyła sobie ekipa gości. Patryk Zapała pozostawał jednak na posterunku. Na szczególne uznanie zasługuje interwencja w sytuacji sam na sam, kiedy to zawodnik Rakowa biegł z piłką około 30 metrów. Jednak pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Przy stanie 0:0 miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, podczas której bramkarz gospodarzy wyszedł za pole karne i zderzył się z zawodnikiem gości. Sztab Rakowa domagał się w tej sytuacji czerwonej kartki (Patryk Zapała otrzymał żółtą kartkę). W 56. minucie Dawid Weis wykorzystał mocne zagranie z prawej strony boiska i nie pozostało mu nic innego jak umieścić piłkę w pustej bramce. Sześć minut później Dawid Hanzel skutecznie wykorzystał rzut karny i było 2:0 dla Pniówka. Na kolejną bramkę dla gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 64. minucie gry Damian Warnecki celnie wykończył bardzo składną akcję Pniówka i ustalił wynik spotkania. W drugiej części meczu piłkarze gospodarzy dwa razy obijali poprzeczkę bramki Kacpra Bieszczada.

Po meczu doszło do zmiany trenera w drużynie gości. Michała Pulkowskiego zastąpił Przemysław Oziębała.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z Lechią Zielona Góra, a Raków II Częstochowa również zagra na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie MKS Kluczbork.

Pniówek-74 Pawłowice - Raków II Częstochowa 3:0 (0:0)

Bramki: Dawid Weis 56., Dawid Hanzel 62., Damian Warnecki 64.

Sędziowali: Seweryn Kozub, Radosław Kraj, Katarzyna Lira (Małopolski ZPN).

Żółte kartki: Dawid Morcinek, Patryk Zapała (Pniówek-74 Pawłowice) - Michał Pulkowski, Kacper Bieszczad, Jerzy Napieraj, Karol Kuczera (Raków II Częstochowa).

Pniówek: Patryk Zapała - Dawid Hanzel (69. Mateusz Cywka), Kamil Herman (69. Kamil Spratek), Jakub Kasperowicz, Maciej Kolasa (46. Przemysław Szkatuła), Dawid Morcinek (46. Damian Warnecki), Tomasz Musioł, Michał Płowucha, Kamil Szymura, Piotr Trąd (77. Piotr Topolewski), Dawid Weis. Trener: Aleksander Mużyłowski.

Raków: Kacper Bieszczad - Mateusz Głowiński (70. Oliwier Długosz), Nikodem Kitowski, Dawid Kucharczyk (63. Łukasz Makarski), Patryk Malamis (46. Szymon Jarek), Piotr Malinowski (63. Jakub Wireński), Tobiasz Mras, Jerzy Napieraj, Tomasz Okulicki (70. Max Pawłowski), Szymon Zielonka, Wiktor Żołądź. Trener: Michał Pulkowski.