Turzanie wygrali pierwszy po powrocie mecz w 3 lidze [WIDEO]

W meczu 3. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska wygrała na własnym boisku z Górnikiem Polkowice 2:0.

W pierwszej połowie spotkania stroną dominującą byli gospodarze. Unia stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. W jednej z nich Przemysław Brychlik trafił w słupek. W 22. minucie spotkania Unia Turza Śląska objęła prowadzenie. Sławomir Musiolik wykonywał rzut karny, piłka trafiła w słupek i odbijając się od pleców bramkarza gości wpadła do bramki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga część rozpoczęła się od ataków Górnika, jednak goście nie potrafili znaleźć drogi do bramki Marcina Musioła. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 70. minucie Wojciech Wenglorz, który popisał się celnym strzałem z prawego narożnika pola karnego. Piłkarze gospodarzy mieli jeszcze świetną szansę na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra z rezerwami Śląska Wrocław, a Górnik Polkowice będzie podejmował u siebie beniaminka LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska - Górnik Polkowice 2:0 (1:0)

Bramki: Alan Madaliński 22. (samobójcza), Wojciech Wenglorz 70.

Żółte kartki: Oskar Wala, Michał Mazur, Patryk Witkowski, Marek Bies (wszyscy Unia) - Kacper Bajerski (Górnik).

Sędziowali: Kamil Zator, Paweł Dul, Łukasz Ślusarek (OZPN).

Unia: Marcin Musioł - Sławomir Musiolik (74. Mateusz Popczyk), Michał Mazur, Przemysław Brychlik (57. Mateusz Danieluk), Szymon Jary, Wojciech Wenglorz (74. Michał Gałecki), Natan Wysiński (57. Arkadiusz Woś), Patryk Witkowski (82. Dominik Klimkiewicz), Tomasz Krężelok, Mateusz Bodzioch, Oskar Wala. Trener: Marek Hanzel.

Górnik: Alan Madaliński - Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak, Krzysztof Wingralek, Rafał Karmelita, Yevhenii Bilokin, Kamil Chiliński (46. Kacper Bajerski), Jakub Ryś (74. Kamil Wacławczyk), Karol Fryzowicz (84. Jakub Rogalski), Filip Baranowski (46. Marcin Gołębiowski), Marcel Górski (74. Maciej Bancewicz). Trener: Michał Kowbel.