Turzanie z piątym zwycięstwem z rzędu [SKRÓT MECZU]

Piłkarze prowadzeni przez trenera Marka Hanzela po kiepskim początku i przegraną w Drogomyślu wskoczyli na dobre tory i w niedzielę pokonując Gwarka Ornontowice 3:0 zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu w grupie II śląskiej IV ligi.

O pierwszej połowie lepiej nie wspominać. Nie działo się nic godnego uwagi. W drugiej połowie zaczęły padać gole, a strzelanie rozpoczął Mariusz Wanglorz. Turza po 49 minutach gry prowadziła 1:0. Gwarek praktycznie nie stwarzał żadnego zagrożenia pod bramką Unii, natomiast gospodarze co chwilę kąsali rywala. Efekt w postaci drugiej bramki przyszedł w 75. minucie meczu. Dwubramkowe prowadzenie Turzy dał Michał Rycka. Po chwili mieliśmy już 3:0, gdy wynik po rzucie rożnym i uderzeniem głową podwyższył Piotr Glenc. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale Dawid Pawlusiński z dystansu trafił w poprzeczkę. Unia Turza Śląska (15 pkt) wygrała 3:0 i plasuje się na pozycji wicelidera punkt za MRKS Czechowice-Dziedzice. Gwarek jest szósty (9 pkt). Unia Turza w następnej kolejce wybiera się do Rybnika, aby zmierzyć się z tamtejszym ROW-em 1964 (8. miejsce), a Gwarek podejmie lidera z Czechowic.

Unia Turza Śląska - Gwarek Ornontowice 3:0 (0:0)

Mariusz Wanglorz 49., Michał Rycka 75., Piotr Glenc 78.

Żółte kartki: Patryk Witkowski, Oskar Wala (obaj Turza)

Sędziowali: Zbigniew Szymanek, Grzegorz Szymanek, Mateusz Bielawski (Podokręg Katowice).

Unia Turza: Marcin Musioł - Wojciech Orzeł, Paweł Staniczek, Michał Mazur, Kamil Kucharski (43. Michał Rycka), Szymon Jary, Piotr Glenc (86. Arkadiusz Barteczko), Daniel Podbioł (46. Mateusz Danieluk), Mariusz Wanglorz (65. Dawid Pawlusiński), Patryk Witkowski (70. Bartosz Łyczko), Arkadiusz Woś (78. Oskar Wala). Trener: Marek Hanzel.

Gwarek: Tomasz Spałek - Robert Majeranowski, Mateusz Kulanek, Dawid Cichoń, Dominik Miłek (68. Krzysztof Grzegorz), Bartosz Ściślak, Jakub Zdrzałek, Dawid Boczar (72. Marcel Kąkol), Dawid Gajewski (78. Kevin Rocki), Maciej Kowalik, Mateusz Kasprzyk (80. Jakub Podyma). Trener: Marcin Wroński.