Turzanie ze zwycięstwem po dwóch porażkach z rzędu [SKRÓT MECZU]

W meczu 13. kolejki śląskiej IV ligi (grupa 2) Unia Turza Śląska zmierzyła się na swoim stadionie z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Turzanie pokonali rezerwy pierwszoligowca 2:0.

Piłkarze z Turzy Śląskiej po dwóch wpadkach znów wrócili do wygranego meczu. Przegrana końcówka w meczu z rezerwami Tychów i jeszcze większa wtopa jaką była porażka z ostatnią w tabeli Unią Racibórz zmobilizowała wicelidera rozgrywek i w spotkaniu z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, turzanie zaprezentowali się co najmniej solidnie. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, bo już w 10. minucie prowadzenie strzałem do niemalże pustej bramki piłkę posłał Dawid Pawlusiński. Mecz był toczony w dobrym tempie i zarówno jedni jak i drudzy stwarzali groźne sytuacje. Przed przerwą Podbeskidzie miało dogodną sytuację, ale piłkę udało się wybić z linii bramkowej, zatem po pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:0 dla Unii. W drugiej połowie Turza dążyła do podwyższenia prowadzenia i udało się to kwadrans po gwizdku na drugą połowę. Z dystansu uderzył Pawlusiński i zapisał na swoim koncie drugie trafienie. Unia nie oddała już do końca meczu dwubramkowego prowadzenia i zapisała na swoim koncie 3 punkty. Podopieczni trenera Marka Hanzela nadal zajmują drugie miejsce w tabeli, punkt za Polonią Łaziska Górne. A Podbeskidzie II spadło na ósmą lokatę. W następnej kolejce turzanie zagrają na wyjeździe o pozycję lidera. Zmierzą się w Łaziskach Górnych z Polonią. Podbeskidzie II natomiast podejmie u siebie MRKS Czechowice-Dziedzice (4. miejsce).

Unia Turza Śląska - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Dawid Pawlusiński 10., 59.

Żółte kartki: Michał Mazur (Unia) - Michał Batelt, Lionel Abate Etoundi (obaj Podbeskidzie II)

Sędziowali: Krzysztof Postulka, Mateusz Pieprzyca, Artur Grzesiuk (Podokręg Zabrze)

Unia Turza: Karol Wacławiec - Paweł Staniczek, Michał Mazur, Kamil Kucharski, Szymon Jary, Patryk Witkowski (87. Mariusz Wanglorz), Aleksander Barteczko, Arkadiusz Woś (77. Bartosz Łyczko), Oskar Wala, Patryk Dudziński (68. Michał Rycka), Dawid Pawlusiński (60. Mateusz Danieluk). Trener: Marek Hanzel.

Podbeskidzie II: Krystian Wieczorek - Franciszek Liszka, Michał Willmann, Bartosz Dziemidowicz (63. Sebastian Turek), Maksymilian Nowak, Lionel Abate Etoundi, Jan Borek (76. Bartosz Bieroński), Patryk Czader (70. Filip Piecuch), Michał Stempniewicz (63. Wiktor Pituch), Michał Batelt, Kamil Turoń. Trener: Adrian Olecki.