Tworków przeskoczył Czarnych z Gorzyc [SKRÓT MECZU]

Jeden z ciekawszych meczów w zeszły weekend w raciborsko-rybnickiej klasie okręgowej to rywalizacja pomiędzy LKS-em Tworków i Czarnymi Gorzyce.

Poza początkiem meczu w którym zaatakowali goście, kolejne fragmenty zdecydowanie należały do LKS-u Tworków.  Mnóstwo sytuacji zmarnowanych po stronie gospodarzy, ale w końcu piłka wpadła do bramki, a dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił doświadczony Grzegorz Jakosz. Goście błyskawicznie odpowiedzieli i po minucie było 1:1 po trafieniu Artura Gacia, związanego przez ostatnie lata z Odrą Wodzisław. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. W drugiej połowie znów obie drużyny raziły nieskutecznością, ale w końcu piłkę do bramki posłał Kamil Koczor i mieliśmy prowadzenie Tworkowa 2:1. Do samego końca licznie zgromadzeni kibice znów oglądali kolejne sytuacje bramkowe, które nie zakończyły się golem. Ostatecznie w doliczonym czasie gry na 3:1 po indywidualnej akcji podwyższył Piotr Cerkowniak. Dzięki wygranej Tworków przeskoczył Gorzyce w tabeli i zasiadł na 3. miejscu (12 pkt.). Czarni plasują się na 5. miejscu (11 pkt.). Tworków czeka teraz trudny mecz w Raszczycach (4. miejsce), a Czarni z Gorzyc podejmą u siebie Zameczek Czernica (9. miejsce).

LKS Tworków - Czarni Gorzyce 3:1 (1:1)

Grzegorz Jakosz 36., Kamil Koczor 58., Piotr Cerkowniak 90.+1. - Artur Gać 37.

Żółte kartki: Piotr Złoty (Tworków).

Sędziowali: Sebastian Szczotka, Mariusz Woleń, Wojciech Stanko (Podokręg Żywiec).

LKS Tworków: Szymon Kubów - Piotr Złoty, Kamil Kuczok, Kacper Ziemkiewicz, Krzysztof Cerkowniak (73. Paweł Polak), Krzysztof Szewczyk (83. Paweł Kowacz), Kamil Koczor, Grzegorz Jakosz, Filip Erynkwajt, Jakub Klimaszka (66. Bartłomiej Sikorski), Piotr Cerkowniak. Trener: Adam Jachimowicz.

Czarni Gorzyce: Robert Pietrzyk - Mateusz Krzyżok, Piotr Wojtala (70. Przemysław Grabarek), Marcin Widenka, Rafał Ciuberek, Kamil Benauer, Krzysztof Warło, Dawid Zychma, Artur Gać, Karol Bryła, Denis Waś. Trener: Piotr Sowisz.