Tychy do bólu skuteczne [SKRÓT MECZU]

W meczu 6. kolejki II ligi wojewódzkiej A1 Junior (Grupa płn.) WSP Wodzisław Śląski zmierzył się na stadionie przy Bogumińskiej w Wodzisławiu z SMS-em Tychy.

Mecz rozpoczął się bardzo niefortunnie dla WSP. Już po 8 minutach zespół z Wodzisławia przegrywał 0:2. Najpierw celnie z rzutu wolnego strzelił Karol Pełka, a po chwili Norbert Klimczyński minął bramkarza WSP i posłał piłkę do siatki. W drużynie gospodarzy wyraźny był brak napastnika - Dawida Kabata leczącego kontuzję. Przed przerwą Tychy miały jeszcze strzał w poprzeczkę, a WSP nie trafiło z kilku metrów, a także mocny strzał zza pola karnego wyłapał bramkarz przyjezdnych. W drugiej części meczu WSP ruszyło do odrabiania strat, ale nic z tego. To Tychy strzelały kolejne bramki. Błąd popełnił bramkarz WSP i Klimczyński z łatwością posłał piłkę do bramki. Wodzisławianie przyjęli jeszcze dwa ciosy minuta po minucie. Najpierw pięknym trafieniem popisał się Jeremiasz Jurek, a chwilę po wznowieniu gry hat-tricka w sytuacji sam na sam skompletował Klimczyński. SMS Tychy awansował na 3. miejsce w tabeli (12 pktów), a WSP spadło na miejsce 5. (9 pkt.). W następnej kolejce WSP zmierzy się na wyjeździe z Concordią Knurów, a SMS u siebie zagra z Salosem Dąbrowa Górnicza.

WSP Wodzisław Śląski U19 - SMS Tychy U19 0:5 (0:2)

Karol Pełka 6., Norbert Klimczyński 8., 66., 73., Jeremiasz Jurek 72.

Żółte kartki: Marcel Wramba, Daniel Myśliwiec (obaj WSP)

Sędziowali: Marcin Bochynek, Piotr Riabowski, Sebastian Frenke (Podokręg Rybnik).

WSP Wodzisław Śląski: Kewin Palka - Maksymilian Marczak, Marcel Wramba, Wojciech Stępień, Aleksander Hylak, Dawid Korus (58. Igor Rzymanek), Daniel Myśliwiec, Igor Brachaczek (65. Kuba Biela), Mikołaj Wilkowski (67. Adrian Barteczko), Maksymilian Włodarczyk (67. Igor Rek), Artur Klimanek (46. Szymon Opioł). Trener: Tomasz Stolarski.

SMS Tychy: Karol Mucha - Jeremiasz Jurek, Alan Komraus, Karol Pełka, Adam Ryt (75. Antoni Piłat), Mateusz Majcher, Kamil Olszak (70. Błażej Malirz), Maksymilian Rozmus (75. Igor Gembala), Mikołaj Pasternak (60. Jakub Szajrych), Norbert Klimczyński (75. Dariusz Bogdan-Nunez), Olivier Bednarski (75. Klaudiusz Nowotarski). Trener: Marcin Trzebuniak.