Unia się zrewanżowała i drużynę Piszczka ograła [WIDEO i ZDJĘCIA]

W meczu 32. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska wygrała na własnym boisku z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 1:0.

Pierwszą groźną sytuację stworzyła w tym meczu ekipa gości. Jednak strzał minął prawy słupek bramki Unii. Obie drużyny próbowały zaskoczyć przeciwnika mocnymi wyrzutami z autów w stronę pola karnego, jednak piłka nie trafiała do siatki. W 28. minucie z bliskiej odległości spudłował Piotr Strączek, powinno być 1:0 dla gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 59. minucie Unia Turza Śląska objęła prowadzenie. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał niezawodny w ostatnich meczach Sławomir Musiolik. Kilka minut później LKS był bliski wyrównania, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Wiktor Gorel. Do końca spotkania defensywy obu drużyn spisywały się bezbłędnie i Unia zgarnęła bezcenne trzy punkty.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Odrą Bytom Odrzański, a LKS Goczałkowice-Zdrój będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska zajmuje 13. miejsce w tabeli, z dorobkiem 38 punktów, a LKS Goczałkowice-Zdrój plasuje się na 8. miejscu i zdobył 43 punkty. Zwycięstwo dla Unii było rewanżem za porażkę w rzutach karnych w meczu z początku maja w ramach Pucharu Polski.

Unia Turza Śląska - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:0 (0:0)

Bramka: Sławomir Musiolik 59.

Sędziowali: Dominik Panek, Jakub Kopczyk, Michał Szreniawa (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Michał Gałecki, Piotr Strączek, Michał Szymała, Wojciech Wenglorz, Jakub Kuczera, Natan Wysiński (Unia Turza Śląska).

Unia: Wiktor Gorel - Michał Szymała, Mateusz Bodzioch, Wojciech Orzeł, Wojciech Wenglorz (81. Dominik Klimkiewicz), Jakub Zawierucha (63. Jakub Kuczera), Patryk Witkowski (81. Bartosz Chęciński), Michał Gałecki, Michał Mazur, Sławomir Musiolik (90. Natan Wysiński), Piotr Strączek (81. Przemysław Brychlik). Trener: Dariusz Kłus.

LKS: Klaudiusz Mazur - Dominik Zięba (65. Łukasz Piszczek), Mikołaj Rabczak, Jakub Domagała, Remigiusz Flasz (87. Michał Nadolski), Adam Danch (65. Mariusz Magiera), Jacek Wuwer, Jan Borek (35. Dawid Lipniak), Michał Nagrodzki, Kamil Komandera, Krzysztof Kiklaisz. Trener: Łukasz Piszczek.