Unia Turza dopisała w tabeli jeden punkt [WIDEO]

W meczu 16. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska zremisowała na własnym boisku z drużyną Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:2.

Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie drużyna gospodarzy, jednak strzał Killiana Benvindo obronił bramkarz gości. W 22. minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Odry i celnym strzałem popisał się Bartosz Skiba. Unia odpowiedziała błyskawicznie, ponieważ już minutę później wyrównał Michał Gałecki. W 38. minucie sędzia znów wskazał na jedenasty metr. Tym razem rzut karny otrzymała drużyna gospodarzy, a strzelcem gola był Mateusz Bodzioch. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

W 64. minucie goście wyrównali stan meczu. Drugą bramkę dla Odry zdobył Bartosz Skiba. W tej sytuacji piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową. Tego dnia stan murawy mocno utrudniał obu drużynom konstruowanie składnych akcji. Mimo kilku szans z obu stron, więcej bramek tego dnia nie padło.

We wtorek 14 listopada Unia Turza Śląska rozegra zaległe spotkanie 13. kolejki rozgrywek z MKS-em Kluczbork. Mecz odbędzie się w Kluczborku o godzinie 17:00.

W 17. kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski, a Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański podejmie u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska - Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:2 (2:1)

Bramki: Michał Gałecki 23., Mateusz Bodzioch 38. - Bartosz Skiba 22., 64.

Sędziowali: Krzysztof Robert, Marcin Tomalski, Michał Hnatkiewicz (Dolnośląski ZPN).

Żółte kartki: Sebastian Żukowski, Wiktor Kobiela, Wiktor Wawrzyniak (Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański).

Unia: Marcin Musioł - Arkadiusz Woś (75. Jakub Zawierucha), Mikołaj Polczyk, Mateusz Bodzioch, Szymon Jary, Wojciech Wenglorz (84. Dominik Klimkiewicz), Natan Wysiński (67. Sławomir Musiolik), Killian Benvindo, Patryk Witkowski, Michał Gałecki (84. Mateusz Danieluk), Przemysław Brychlik (75. Wojciech Orzeł). Trener: Krzysztof Górecko.

Odra: Bartosz Szafer - Damian Stachurski, Sebastian Żukowski, Wiktor Wawrzyniak, Yauheni Semianchuk, Gabriel Draczyński, Miłosz Jóźwiak (79. Yevhenii Belych), Konrad Grzymisławski, Kacper Koppenhagen, Przemysław Siudak (12. Bartosz Skiba), Maciej Urbański (63. Wiktor Kobiela). Trener: Maciej Górecki.