Unia Turza ponownie zagra w wojewódzkim finale [SKRÓT MECZU]

W Krzyżanowicach odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Gospodarze występujący w klasie okręgowej mierzyli się z Unią Turza Śląska, która gra poziom ligowy wyżej.

Drużyna z Turzy Śląskiej prowadzona przez Ryszarda Wieczorka przyjechała do ekipy, której trenerem jest znany w przeszłości piłkarz polskiej ekstraklasy - Dariusz Pawlusiński. Spotkanie przez pierwsze pół godziny nie było porywającym widowiskiem. Tempo meczu podskoczyło przed gwizdkiem na przerwę. Wówczas obie drużyny próbowały wyjść na prowadzenie. Udało się to miejscowym. Kamil Sikora precyzyjnie uderzył piłkę, a ta wpadła do bramki strzeżonej przez Marcina Musioła. Niespodzianka, bo niżej notowany rywal prowadził do przerwy 1:0. Początek drugiej połowy to już jednak koncert bardziej doświadczonej drużyny z Turzy Śląskiej. W 9 minut Unia strzeliła trzy gole. Najpierw wynik meczu wyrównał Patryk Dudziński, po chwili na listę strzelców wpisał się także Kamil Kucharski i Sławomir Musiolik. Z gospodarzy zeszło ciśnienie, a czwartoligowiec wykończył to, co zaczął dokładając jeszcze dwa trafienia autorstwa Kucharskiego i Mateusza Danieluka. Turza Śląska wygrała zatem 5:1 i po raz drugi z rzędu sięgnęła po puchar na szczeblu raciborskim. W ekipie z Turzy zadebiutowali Francuzi z rocznika 2001. Gaoussou Ballo z przeszłością w rezerwach Sochaux i Killian Benvindo grający dotychczas w drugiej drużynie Angers. Pozostaną w Turzy do końca sezonu i pomogą w walce o awans do III ligi.

Unia Turza Śląska dołączyła do zwycięzców okręgowych pucharów i czeka na losowanie, które odbędzie się 13 kwietnia. Potencjalnymi rywalami turzan będą: Spójnia Landek (4 liga), Polonia Bytom (3 liga), Unia Rędziny (4 liga), AKS Mikołów (klasa okręgowa), Tempo Puńców (klasa okręgowa), Sarmacja Będzin (klasa okręgowa), GKS II Tychy (4 liga), GKS Radziechowy-Wieprz (klasa okręgowa) oraz zwycięzcy par: Odra Wodzisław - Decor Bełk, Gwarek Ornontowice - Górnik II Zabrze oraz Sparta Lubliniec - MLKS Woźniki.

LKS Krzyżanowice - Unia Turza Śląska 1:5 (1:0)

Kamil Sikora 44. - Patryk Dudziński 48., Kamil Kucharski 53., 68., Sławomir Musiolik 57., Mateusz Danieluk 76.

Żółte kartki: Adrian Kamczyk, Tomasz Czech, Patryk Antończak (wszyscy Krzyżanowice) - Michał Gałecki, Sławomir Musiolik, Kamil Kucharski, Paweł Staniczek (wszyscy Unia Turza).

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kűhn (65. Dariusz Bedronka) - Piotr Gołąbek (77. Michał Fichna), Adrian Kamczyk, Tomasz Czech (62. Kacper Skrenik), Tomasz Wyrobek, Patryk Antończak, Kamil Kostecki, Adam Turkiewicz, Kacper Owczarczyk (71. Maciej Mańka), Tobiasz Wodecki, Kamil Sikora. Trener: Dariusz Pawlusiński.

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł - Wojciech Orzeł, Paweł Staniczek, Sławomir Musiolik (60. Wojciech Wenglorz), Michał Mazur (72. Adam Fojcik), Kamil Kucharski (68. Killian Benvindo), Mateusz Danieluk (80. Mariusz Wanglorz), Michał Gałecki, Szymon Jary, Gaoussou Ballo, Dawid Pawlusiński (46. Patryk Dudziński). Trener: Ryszard Wieczorek.