Unia Turza Śląska z pierwszym zwycięstwem [SKRÓT MECZU i WYWIADY]

W 2. kolejce 4 ligi (grupa śląska II) Unia Turza Śląska pokonała na swoim stadionie LKS Czaniec 3:1. Tym samym nieco zmyła plamę z pierwszej kolejki przegrywając w Drogomyślu z Błyskawicą 0:1.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla turzan. Już w 3. minucie świetnie w polu karnym zachował się Kamil Kucharski, który pokonał bramkarza przyjezdnych. Ledwo minął kwadrans spotkania, a gospodarze prowadzili już 2:0. Znów Kucharski, tym razem piłkę do siatki posłał strzałem głową.  Unia, która przeważała nad rywalem miała szanse na podwyższenie wyniku, tymczasem to Czaniec strzelił kontaktowego gola, a piłkę do bramki posłał Oleksandr Apanchuk. Kucharski, który strzelił dwa gole jeszcze przed przerwą zszedł z boiska z drobnym urazem. A więc obowiązek strzelenia kolejnej bramki wziął na siebie Mateusz Danieluk, i to on 10 minut po przerwie podwyższył wynik na 3:1. Obie drużyny do końca meczu raziły nieskutecznością. Najgroźniej było przed końcowym gwizdkiem, gdy goście mogli zmniejszyć rozmiar porażki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Unii 3:1. Turzanie zajmują 6. miejsce w tabeli (3 pkt), a Czaniec jest 9. (3 pkt). Na szczycie 5 drużyn z 4 punktami na koncie: MRKS Czechowice-Dziedzice, Błyskawica Drogomyśl, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Orzeł Łękawica i Polonia Łaziska Górne. W kolejnym meczu już w środę Unia pojedzie do Landka zagrać mecz ze Spójnią (11. miejsce), a Czaniec zagra dopiero w weekend u siebie z Decorem Bełk. Mecz Czańca z MRKS w ramach 3. kolejki rozegrany zostanie 31 sierpnia.

Unia Turza Śląska - LKS Czaniec 3:1 (2:1)

Kamil Kucharski 3., 16., Mateusz Danieluk 56. - Oleksandr Apanchuk 38.

Żółte kartki: Andrii Apanchuk, Seweryn Pielichowski, Kacper Gawor (wszyscy LKS Czaniec)

Sędziowali: Krzysztof Postulka, Mateusz Pieprzyca, Artur Grzesiuk (Podokręg Zabrze)

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł - Wojciech Orzeł, Paweł Staniczek, Michał Mazur, Kamil Kucharski (40. Michał Rycka), Kamil Tront (89. Jakub Makselan), Mateusz Danieluk (90.+2. Filip Franiczek), Szymon Jary, Piotr Glenc, Mariusz Wanglorz (60. Patryk Dudziński), Arkadiusz Woś. Trener: Marek Hanzel.

LKS Czaniec: Patryk Kierlin - Ilya Nazdryn-Platnitski, Oleksandr Apanchuk, Bartłomiej Borak, Seweryn Pielichowski, Kacper Gawor, Filip Handy, Andrii Apanchuk, Sebastian Wiśniowski, Wojciech Stańczak, Patryk Świniański. Trener: Szymon Waligóra.