Unia Turza Śląska zagra w finale [SKRÓT MECZU]

W sobotę, 4 marca na stadionie w Nędzy rozegrano mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz pomiędzy LKS-em 1908 Nędza, a Unią Turza Śląska. Wygrał wyżej notowany zespół z Turzy Śląskiej 4:2.

Nie był to łatwy mecz dla czwartoligowca z Turzy. Co prawda za sprawą Mateusza Danieluka drużyna z Turzy objęła prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą wynik meczu wyrównał zawodnik legendarny dla nędzańskiego klubu występującego w "okręgówce" - Adrian Cichecki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, a ekipie z Turzy znów we znaki dał się 42-letni Cichecki. Prowadzenia gospodarzom nie udało się utrzymać. Przyjezdni dobrze trafili ze zmianami, a to przyniosło Unii gole w tym te zwycięskie. Bramka na 2:2 padła po samobójczym trafieniu Szymona Paskudy, a kilka minut później turzanie objęli prowadzenie po golu nowego nabytku - Michała Gałeckiego. Wynik 3:2 szybko zamienił się na 4:2, gdy rzut karny wykorzystał Michał Mazur. Unia Turza Śląska wygrywając półfinałowy pojedynek awansowała do finału w którym zmierzy się z LKS-em Krzyżanowice. Turzanie będą mieli okazję pomścić swoje rezerwy, które właśnie w półfinale jeszcze w 2022 roku odpadły z Krzyżanowicami. Spotkanie finałowe zaplanowane jest na kwiecień.

LKS 1908 Nędza - Unia Turza Śląska 2:4 (1:1)

Adrian Cichecki 33., 59. - Mateusz Danieluk 28., Szymon Paskuda 65.-sam., Michał Gałecki 77., Michał Mazur 79.-k.

Żółte kartki: Bartosz Popow, Mirosław Pniewski /trener/ (obaj Nędza) - Wojciech Orzeł (Turza)

LKS 1908 Nędza: Michał Burdzy (46. Mateusz Mrozek) - Tomasz Wardęga (78. Arkadiusz Piotrowski), Mateusz Szuba, Szymon Paskuda, Marcin Lukoszek, Tomasz Czerny, Dawid Fojcik (80. Marek Pendzich), Eliasz Rudek (72. Krzysztof Kałus), Adrian Cichecki (72. Adam Wróbel), Mateusz Stawinoga, Bartosz Popow. Trener: Mirosław Pniewski.

Unia Turza Śląska: Karol Wacławiec - Wojciech Orzeł (82. Aleksander Barteczko), Paweł Staniczek, Michał Mazur, Mateusz Danieluk (89. Mariusz Wanglorz), Szymon Jary, Piotr Glenc, Patryk Witkowski, Arkadiusz Woś (53. Wojciech Wenglorz), Patryk Dudziński, Dawid Pawlusiński (53. Michał Gałecki). Trener: Dawid Skrzyszowski.