Unia Turza w półfinale Pucharu Polski [SKRÓT MECZU]

W zeszłym tygodniu rozegrano 3 z 4 meczów ćwierćfinałowych o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. W Tworkowie gospodarze występujący w klasie okręgowej zmierzyli się z czwartoligową Unią Turza Śląska.

Obie ekipy przystąpiły w mocno rezerwowych składach przeprowadzając w trakcie meczu rotacje. Unia zdominowała wydarzenia na boisku i to szybko przyniosło gola na 1:0. Piłkę do bramki posłał Daniel Podbioł. Jeszcze przed przerwą dwa razy do siatki trafił Michał Rycka i Turza pewnie prowadziła w Tworkowie 3:0. Po przerwie gra się bardziej wyrównała, a lepsza gra gospodarzy przełożyła się na gola - honorowego. Na listę strzelców wpisał się Kamil Kuczok. Unia Turza wygrała z LKS-em Tworków 3:1 i zameldowała się w półfinale. Tam ma szanse trafić na swoje rezerwy, które pokonały Dzimierz 2:0. Ponadto w półfinale jest też LKS 1908 Nędza, który wygrał 6:2 z Naprzodem Czyżowice. Mecz Przyszłości Rogów z LKS-em Krzyżanowice zostanie rozegrany 21 września. Półfinały zaplanowano na 19-20 listopada.

LKS Tworków - KS Unia Turza Śląska 1:3 (0:3)
Kamil Kuczok 73. - Daniel Podbioł 14., Michał Rycka 37., 43.

Żółte kartki: brak.

Sędziowali: Krzysztof Tomas, Bartosz Naleśnik, Mikalai Kiryienka (Podokręg Racibórz)

LKS Tworków: Roman Bindacz - Kamil Kuczok, Piotr Złoty, Szymon Zacharko, Kacper Ziemkiewicz, Krzysztof Szewczyk (75. Mateusz Kocot), Krzysztof Szmelich (75. Bartłomiej Wojtek), Paweł Kowacz (46. Grzegorz Jakosz), Filip Erynkwajt, Jakub Klimaszka (75. Michał Wolnik), Piotr Cerkowniak. Trener: Adam Jachimowicz.

KS Unia Turza Śląska: Karol Wacławiec (56. Mateusz Tomala) - Paweł Staniczek (46. Wojciech Orzeł), Michał Mazur (62. Jakub Makselan), Bartosz Łyczko, Piotr Glenc (46. Szymon Jary), Daniel Podbioł, Patryk Witkowski, Aleksander Barteczko, Oskar Wala (62. Arkadiusz Woś), Dawid Pawlusiński (62. Mariusz Wanglorz), Michał Rycka (46. Mateusz Danieluk). Trener: Marek Hanzel.