Unia z ROW-em na remis [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu 22. kolejki 4 ligi (grupa śląska II) na stadionie w Turzy Śląskiej zmierzyły się ekipy miejscowej Unii oraz ROW-u 1964 Rybnik.

Choć obie drużyny w tabeli dzieliło 17 punktów, to nie było tego widać na boisku. Po blisko pół godzinie wyrównanej walki, pierwsi bramkę zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Krakowczyk. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli, a piłkę do bramki posłał Michał Gałecki. Jeszcze przed przerwą rybniczanie drugi raz ukąsili miejscowych i ponownie zrobił to Krakowczyk. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu ROW-u 2:1. W drugiej połowie piłkarze z Turzy dążyli do wyrównania, a udało się to na kwadrans przed końcem meczu. Wówczas piłkę do bramki skierował Aleksander Barteczko. Spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Pod koniec meczu gospodarze i goście mieli świetne okazje na to, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Nie udało się to i tym samym spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla rybniczan to bardzo cenny punkt w kontekście walki o utrzymanie w 4 lidze, natomiast dla turzan ten punkt przy zwycięstwie Polonii Łaziska Górne oznacza utratę pozycji lidera. Polonia ma na koncie 46 punktów, Unia 44, a Gwarek Ornontowice 42. Turzanie najbliższy mecz rozegrają u siebie. Rywalem będzie MKS Lędziny (29.04, godz. 17:00). ROW pojedzie na trudny teren do MRKS Czechowice-Dziedzice.

Unia Turza Śląska - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:2)

Michał Gałecki 30., Aleksander Barteczko 75. - Łukasz Krakowczyk 28., 40.

WIĘCEJ INFORMACJI, SKRÓT MECZU I WYWIADY POMECZOWE WKRÓTCE.